Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tehet rá inkasszót a NAV...

Tehet rá inkasszót a NAV felszólitás nélkül?

Figyelt kérdés

Üdvözlök Mindenkit!

Inkasszó van a kártyámon,de már nincs nyitva a bank,hogy betudjak menni,megkérdezni,hogy ki tette rá.

Felmondták a Diákhitel szerződésemet májusban.

Lehetséges,hogy máris a NAV tette rá a tiltást?

Semmi felszólitást nem kaptam,hogy hozzájuk került már az ügy(bár előzőleg nekem megirta a DH,hogy átadják a dolgot)

Nincs a nevemen semmi,és jövedelmem sincs.

Köszönöm a válaszokat!



2012. szept. 28. 15:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Én úgy tudom, hogy tehet inkasszót értesítés nélkül sajnos!
2012. szept. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszi a választ!De az APEH mindenféle felszólitás nélkül tehet ilyet?Mert azt nem tudtam.
2012. szept. 28. 16:44
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

tehet bizony

ha felszólítana előtte, akkor még levehetnéd a számláról a pénzt és intézkedhetnél, hogy a többi utalás ne oda menjen, ezért nem jelzik előre

2012. szept. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

a rajta lévő 7000ft-ot nem vonta le.Ma reggel még utaltak nekem,és utána láttam,hogy nem tudom levenni.

miért lehet az,hogy a pénzt nem vonta le róla,valamint reggel még lehetett rá utalni,befizetni?

köszönöm a segitséget!

2012. szept. 28. 17:06
 5/12 A kérdező kommentje:
a másik dologmhogy nekem az APEH annyit nem irt,hogy átvette a dolgot a DH-tól.
2012. szept. 28. 17:08
 6/12 anonim ***** válasza:
61%
utalni ,befizetni bármikor bármennyitt lehet rá, csak Te ne mférsz hozzá a rajta lévő összeghez. Azt a 7.000 Ft-ot le fogja venni a NAV, csak idő kérdése. Levelet majd ezután kapsz tőlük, hogy inkasszózták a számládat. Ha előbb küldtek volna értesítést, akkor az a helyzet, amit másodikként leírtam már, tehettél volna óvintézkedéseket a pénzed védelme érdekében, nekik pedig pont az az érdekük, hogy behajtsák a pénzt, ezért nem tájékoztattak korábban.
2012. szept. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Még egyszer köszönöm a kielégitő válaszokat!

Megzavart,hogy a 7000ft-ot nem vették még le,valamint,hogy még annyit sem irtak,hogy náluk az ügy.

Azt gondoltam lesz egy felszólitás tőlük is.

További szép napot kivánok!

2012. szept. 28. 18:11
 8/12 anonim ***** válasza:
65%
Magánszemélyek számláját nem nullázhatja le még a NAV sem, van egy mentes rész amit megélhetés miatt a számlán kell hagyni. Végrehajtási törvény, mentes rész számítása írja le pontosan. Ezért nem viszik el a 7000-t.
2012. szept. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%

8-as válaszoló vagyok, kicsit utána jártam a részleteknek.

Igaz, 2011-es cikket tudok bemásolni, de az összeghatár biztosan nem csökkent azóta:


"Természetes személy bankszámláján lévő 28500 forint vagy ennél kevesebb pénz mentes a végrehajtás alól. A 28500-114000 forintnyi összegnek a fele vonható végrehajtás alá, a 114000 forintot meghaladó összeg pedig korlátlanul. Innentől már csak matek a dolog: Ha tehát valakinek 100 ezer forint van a számláján, abból 35750 forint vonható le. Egy százezres követelés pedig akkor vonható le egy összegben, ha a számlán legalább 171250 forint leledzik."


További infókat ezen a jogi fórumon találsz:

[link]


és itt:

[link]

2012. szept. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

nagyon sokat segitettél!

millió köszönet érte!!!

2012. szept. 29. 09:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!