Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Határidő előtt vagy annak a...

Határidő előtt vagy annak a napján jön meg a felszólítás. Ilyet lehet?

Figyelt kérdés

Az OTP már nem először csinálja azt, hogy egy hét alatt érkezik meg a felszólító levele és vagy az határidő előtt egy nappal vagy pont azon a napon kapom meg.

Már többször reklamáltam, de kb. elküldtek anyámba, hogy mit képzelek, hogy reklamálok, fizessem a hitelt. Hát ezt jól be is szopták, mert minden telefonbeszélgetést felveszek mióta sokszor alpári módon beszélnek velem.


Tehát tudok én valamit tenni az ellen, hogy ne egy hét alatt érkezzenek meg hozzám a levelek? Milyen szervekhez forduljak? Mert ilyet nem lehet csinálni. Itt már direkt arra mennek, hogy az ember ne tudja befizetni időben a tartozását és még több pénzt lehúzhassanak róla.

Van több pénzügyi és jogi végzettséggel rendelkező ismerősöm, ha itt nem kapok választ, majd ők hátha találnak valamit, mert ez felháborító. Nem elég, hogy a mondvacsinált válság után felemelt törlesztéseket nem csökkentették vissza, mikor már minden valuta árfolyama jóval alacsonyabb, még ilyen módon szórakoznak az emberrel, hogy egy hét alatt érkezik meg egy felszólító levél.


2011. máj. 9. 15:30
 1/4 anonim ***** válasza:

rakd el a borítékot a pecséttel, és amikor megjön a költségelszámolás, ahol rád akarják verni a levél árát,akkor szépen kifogásold meg.

(bár nem egészen értem,hogy történhet ilyen, ezekben a rendszerekben van egy 5-10 napos ráhagyás. Biztos, hogy jól tudod a fizetési határidődet? És tartozásod sincs?

2011. máj. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha rendesen fizetnéd, akkor egyetlen felszólítás sem jönne. Szerintem ne reklamálj, semmi alapod nincs rá.
2011. máj. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát mondjuk ha nem 3-ára rakták volna törlesztés mikor 10-én jön meg a fizetésem. És a csaj meg sem kérdezett, hogy mikor legyen a törlesztés. És kinyomtatta a szerződést, akkor olvasom, hogy 3-a nekem nem jó, aztán elkezdett hebegni habogni, aztán inkább aláírtam, mert nem volt kedvem megint egy órát várni az új szerződésre.


Tehát fizetem. Csak mivel 10-én vagy 10-e után 4-5 nappal jön meg a fizetésem, ezért mindig jön a felszólítás, hogy az aktuális törlesztőrészlet blablabla.


És mikor módosítani akartam az esedékessége valami 60e Ft-ot mondtak a szerződésmódosításra. Hát anyád.

2011. máj. 9. 16:23
 4/4 anonim ***** válasza:

Bocs de a fordulónapot nem te határozod meg. Azt ugye tudod, hogy az 1 hétre késedelmi kamatot is fizetsz? Ésnem értem a felháborodásodat, se a kérdésedet. Jogosan küldik a felszólitást,mert tartozásod van.

Nem lenne egyszerűbb egyszer befizetni időben.

(szörnyű, hogy úgy adnak hitelt,hogy annak törlesztése az ahavi fizetéstől függ és nincs neked legalább 2-3 havi eltéve tartalékban,ha akármi történik.)

2011. máj. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!