Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha egy összegben kifizetem a...

Ha egy összegben kifizetem a diákhitelem, elengednek a tartozás kamataiból valamennyit?

Figyelt kérdés

Azt hallottam valakitől, hogy ha egy összegben kifizetem a diákhitelem, akkor elengedik valahány százalékát a kamattartozásnak. Ez igaz?


A szerződést még úgy kötöttem, hogy a munkába állás után kell törlesztenem a fizetésemből. 2 éve fizetem de egyre több csak a tartozás. Munkám még mindig nincs, és a fizetendő összeget is növelni akarják (holott a semmiből elég nehezen fizetem ezt is).


2012. szept. 24. 23:54
 1/8 kapo1588 ***** válasza:
nem igaz amit hallottál semmit nem engednek el:) meg ha most nincs pénzed fizetni miből akarod kifizetni?
2012. szept. 25. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Felesleges ezen gondolkoznod hiszen nyílvánvaló h nem tudsz 1 összegben fizetni. Amúgy minél tovább húzod a fizetést annál több jön ki a végére.
2012. szept. 25. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Miért szidod a diákhitel központot? Amikor adták a pénzt, akkor bezzeg jók voltak, mi?

Most meg milyen gonoszok, hogy csak úgy visszakérik, hihetetlen...

2012. szept. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen.

Annyi van, hogy ha előtörlesztesz valamekkora összeget akkor azt mind a tőkéből vonják le. Ergo kevesebb fog később kamatozni.

De utalásnál külön kell jelezni, hogy X összeg az előtörlesztés. Ha nem jelzed, akkor simán az adott évre érvényes túlfizetésként könyvelik el.

2012. szept. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A diákhitel működése nem bonyolult, de sajnos ennek ellenére sokan nem értik.


Amíg nem törleszted, a felvett összeg folyamatosan kamatozik oly módon, hogy az éves kamatot hozzáteszik a felvett tőkéhez (évente tőkésítik), majd a következő évben már erre a megemelt összegre számolják rá a kamatot (kamatos kamat).

Minden türelmi idős hitel így működik, csak épp sokkal magasabb kamatokkal, illetve a betétekre is így számolják a kamatokat.


Jelenleg a diákhitel kamata 8%, ez nagyságrendekkel jobb, mint a többi jelzálog nélküli hitel manapság (személyi kölcsönök kamata 20-25%).


Számold ki, hogy mennyi a jelenlegi tőketartozásod 8%-a. Ha ennél kevesebbet fizetsz be évente, akkor teljesen logikus, hogy folyamatosan nőni fog a tartozásod, viszont ha ennél hajlandó vagy többet fizetni, akkor elkezd csökkenni.

A kamatokon felül minél többet tudsz vállalni havonta, annál nagyobb ütemben kezd el fogyni a tőketartozásod.


Egyösszegű visszafizetésnél a már felszámolt kamatokat nem engedik el, viszont legalább díjmentesen megteheted. Más típusú banki hitelnél az elő, vagy végtörlesztésnek is költsége van.

2012. szept. 25. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sajnos sokan vannak úgy mint te!


Úgy gondolják hogy a kamat nélküli hitel az jár nekik és arra költik amire akarják!

Aztán ha vissza kell fizetni akkor ők a szemetek mert miért akarják visszakapni!


Egy élősködő vagy sajnos!


A diákhitel a legolcsóbb hitel ma és még ezt sem akarod visszafizetni???

2012. szept. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem a kamat nélküli hitelt vártam vagy a visszafizetéssel van a bajom. Csak érdekelt, hogy amit hallottam igaz e. Azt hogy miből tudom visszafizetni legyen az én bajom. És nem is a jóságos moderátorokkal akik egy arctalan véleményt is képesek "megreformálni" ha nekik az éppen nem tetszik. Igen nekem nem tetszik az ahogy a szerződésemet egyoldalúan módosították több mint két alkalommal! Az se tetszik ahogy a tájékoztatásokat kaptam és hogy két éve a saját központjukban képtelenek voltak információt adni. Bár elismerem sokat fejlődtek azóta :P.


Amikor kezdtem az egyetemet nekem nem volt más alternatívám. Nagyon messze laktam onnan ahol tanultam. Édesanyám és az akkor még 1-2 éves testvérem az én munkámból élt amiket a földeken és a gyárakban alkalmi munkákból kerestem. Ennyi a családom.


Minden egyes évben próbáltam annyit spórolni amennyit csak lehetett, hogy egyetemre mehessek, azért mert nem akartam így élni. Kitalálhatjátok. Nem sikerült. A diákhitel mellett keményen tanultam és így volt elég pénzem, hogy kifizessem a saját dolgaim és otthonra is jusson.

Az elején még nem egy egyetemi társam felvette, akik nem is voltak igazán rászorulva. Pár hónap elteltével a családjuk inkább kifizette egy összegben az egészet.


Most viszont, hogy végeztem és ismét állásom van amiből nem tudok félretenni szinte semmit és mellé egy növekvő hiteltartozás a fejemen, amiben kicsit zavaró hogy hiába fizetem egyre több lesz a tartozás.

Tény a diákhitel nélkül a kasztomból nem tudtam volna kimozdulni. Most egyetemet végzettként dolgozom a földeken. Ha jön a tél megyek vissza a gyárba melózni. Nem változott semmi csak most már fizethetem a törlesztőrészleteket erre is. Ezért voltam rá kíváncsi ha egy összegben teljesíteném elengednének e belőle valamekkora részt. Nem mindegy.

Talán egy szép napon ha vidéki vagy és nincs pénzed felköltözni Budapestre, itt is találsz normális állást.


Most majd jön valaki (talán ez a zoli srác) aki okosan megmondja milyen balfék vagyok, már érzem. De nem az én életemet éled. Halvány lila gőzöd nincs róla mi vesz körül és mik a lehetőségeim. Ne ossz tanácsot kérlek, mert lehet, hogy a helyembe lennél egy hétig se húznád. De ha képes vagy megcsinálni innen a tutit akkor kérlek cseréljük. Örömmel átadom a pozícióm... köszönöm.


Egy egyszerű igen/nem válasz is elég lett volna. Amit meg is köszönök minden válaszolónak aki megtette. Én se találtam ilyen részt az oldalukon, de nem lepett volna meg ha mégis létezik ilyen.

2012. szept. 25. 12:55
 8/8 anonim válasza:

Zoli*számok* te meg egy kötekedő idióta vagy.

Mégis hol olvastad, hogy nem akarja visszafizetni?


Sajnos az a fajta ember vagy aki azt hiszi mindenbe bele kell pofáznia. Sokszor el se olvassák hogy mihez szólnak hozzá. Gratulálok.

2012. szept. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!