Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Creditforte (vatera behajtócég...

Creditforte (vatera behajtócége) levél, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma kaptam egy sima levelet, miszerint a 733Ft-os vaterás tartozásom miatt 4547 Ft-ot fizessek ki. Olvastam, mivel nem ajánlva jött a levél, nem lehet bizonyítani, hogy megkaptam. Mi lenne, ha most kifizetném a 733Ft-ot és nem vennék tudomást a levélről, mivel bizonyíthatatlan?

2012. szept. 20. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Kaptál a fizetnivalóról értesítést e levél előtt?

Pl. emailt, számlát?


Az, hogy nem ajánlva jön, egy dolog, később küldhetik ajánlva.

2012. szept. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
E-mailt kaptam. De ha már kifizettem a 733Ft-ot, kérhetik még a többit?
2012. szept. 20. 15:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha megvette a kintlevőséget, akkor nemcsak a többit, de az egészet is kérheti.


Bár azt sosem fogom megérteni, hogy az ilyen megvételekor miért nem köti őket törvény, hogy a megvételről írásos értesítést küldjön azonnal.

2012. szept. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
70%

Ha a vatera eladta a tartozásod, akkor a vaterás egyenleged 0. Ha -733 az egyenleged, akkor fizesd be, és reklamálj a vateránál a következő levélnél, mellékelve a fizetési bizonylatot is.

Persze ez nem mentesít az alól, hogy hanyag voltál mikor nem fizetted be a tartozásod. Előbb utóbb minden tartozást be kell fizetni. Csak minél később, annál többet.

2012. szept. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!