Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jövőre fogok egyetemen kezdeni...

Jövőre fogok egyetemen kezdeni és szükségem lenne diákhitelre. Esetleg valaki megosztaná velem, hogy neki milyen tapasztalatai vannak?

Figyelt kérdés
Olyan dolgokra lennék kíváncsi ami nincs leírva, vagy éppen nem mondják el. Pl.: feltételek, visszafizetés stb.

2012. szept. 24. 19:50
 1/5 anonim válasza:
100%

Ha teheted ne vedd fel. Egy életen át fizetni fogod ha nem tudod egy összegben leperkálni valahogy.


Én nem tudtam nem felvenni, mert enélkül az "ingyenes" felsőoktatásomat nem tudtam volna finanszírozni, pedig akkor még jobb kedvezmények és olcsóbb kollégiumok voltak.

Sokat segített, de tudom, hogy ha valami csoda nem történik akkor nyugdíjas koromig fogom fizetni a törlesztőrészleteket, minden hónapban és nem lesz vége csak akkor mikor elérem azt a kort (és még nem fizettem akkor vissza az egészet még mindig).


A pénz ebből általában akkor nem érkezik mikor a legjobban kell. (évkezdés például) így érdemes valami tartalékkal indítani minden évet. Később kifizetik persze az elmaradtat is azzal nincs gond. De jobb ma egy veréb mint holnap egy túzok elv él (vagyis úgy kezded az évet, hogy hirtelen sok-mindent kéne kifizetni ugye :P)


A feltételek sajnos menet közben változhatnak, egyoldalúan módosíthatják a szerződést. Nekem, bár nem írtam alá új szerződést, de egy teljesen új törlesztési feltétellel kellett szembesülnöm a végén.


Mindezek mellett az egyik legkedvezőbb hitel az országban. Ennek ellenére az alacsony kamat ellenére is egy életen át fogod fizetni vissza, normál törlesztéssel. Jó fizetéssel, kellemetlenül sarcolásnak fogod érezni (ha a szüleid támogatásának hiánya miatt kényszerülsz felvenni, valószínűleg bármilyen jó fizetésed is lesz később, abból minden fillérnek meg lesz a helye).


Maga a visszafizetés roppant kaotikusan van "megszervezve". Van ugyanis egy előtörlesztési számla amire ha befizetsz onnan vonják le az arra a hónapra jutó visszafizetendő összeget miközben a teljes összeg vígan kamatozik.


Sokat fejlődött azonban az elektronikus felületük, ahol már nyomon lehet követni a tartozásod állását is végre.

2012. szept. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A személyi kölcsönök kamata manapság 20-25%, a diákhitelé 8%, tehát a diákhitel az egyik legkedvezőbb hitelforma manapság, DE!

Nagyon ismerni kell a működését és nem árt hozzá minimális matematika tudás.


A diákhitelt az iskolás évek alatt nem kötelező törleszteni, viszont ez nem azt jelenti, hogy a felvett hitel eközben nem kamatozik. A kamatozás a diákévek alatt úgy történik, hogy minden évben a kamatot hozzáteszik a felvett hitelösszeghez (évente tőkésítik), majd a következő évben már erre a megnövelt összegre rakódik a kamat (kamatos kamat). Ebben semmi extra átverés nincs, minden türelmi idős hitel így működik, így kamatozik, a türelmi időszak alatt. Ez az oka annak, hogy a törlesztés megkezdésekor már egy magasabb tőkét kell elkezdeni részletekben visszafizetni. A következő meglepetés azokat szokta éri, akik nem számolják ki, hogy mennyi az éves kamata annak az összegnek, ami idő közben felgyűlt a számláján és csak a minimum elvárt havi törlesztést vállalják. 1 millió Ft-os tőketartozásra, az éves 8%-os kamat 80.000Ft. Aki csak 5-6000Ft-ot "törleszt" havonta, annak folyamatosan nőni fog a tőketartozása, hiszen még a kamatokat se fizeti így ki. Aki viszont nagyobb összegeket vállal havonta, annak pár éven belül elkopik a teljes tartozása.

2012. szept. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat, sokat segítettetek :D
2012. szept. 25. 20:32
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
És ha nem mondod le, akkor automatikusan küldik a következő félévben is.
2012. szept. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi :D
2012. szept. 29. 17:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!