Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kinek vannak tapasztalatai...

Kinek vannak tapasztalatai ezzel kapcsolatban? Többi lent!

Figyelt kérdés

Fiatal pár vagyunk, párom 27 én 21 vagyok!

Mindketten természetesen dolgozunk, én brutto 120ezerrel vagyok bejelentve ő brutto 130al!

Persze mindketten többet keresünk mint a nettonk!


anyukámmal élünk, és amíg vele élünk őt is támogatni kell anyagilag, szeretnénk külön költözni, saját házba hogy két év múlva ha összeházasodunk akkor már a saját házunkba mehessünk és majd a kisbabánk is a saját otthonunkba születhessen!


Félretett pénzünk nincs mert a párom autója lizinges,menynit kellene félretennünk,hogy felvehessünk egy nagyobb összegű hitelt ház vásárlásra vagy építésre??


Nem szeretnénk havi 120ezreket fizetni,ezért valami kedvező megoldás érdekelne?

Jár valaki ebben a cipőben? Pesten van egy finanszírozó cég akik adnának 13 milliót 25évre 65ezer Ft törlesztővel,de be kell fizetni 600ezret, és félünk h utána lesz-e utalás vagy sem!!


2011. jan. 27. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:

A legfontosabb: a cégnek ne fizessetek 600 ezret! Ez egy fogyasztói csoport, most akarják betiltani őket! Mivel lehet, hogy csak 20 év múlva kapnátok meg a hitelt, akkor meg már minek...

Sajnos nem nagyon lehet megjósolni, milyen feltételek lesznek évek múlva. Az viszont biztos, hogy minél több pénzt tesztek most félre, annál nagyobb eséllyel kaptok jó hitelt. Nem írtad, hogy pontosan mennyit kerestek és mennyi a párod törlesztője. Így konkrét összeget nehéz mondani.

Mindenesetre azt javasolnám, hogy most két évre kicsit "húzzátok össze a nadrágszíjat", és minél többet tegyetek félre. Ahhoz, hogy 13 milliót felvegyetek, több mint 3 millió önerő kell. A hitelösszeg negyede. Ezzel számoljatok.

2011. jan. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval, egy kis kiegészítés: Édesanyádat valószínű, azután is támogatni kell, ha már külön költöztök. (Arra is kell fedezet) És amikor már lesz családotok is, rájöttök arra, mennyivel "kevesebbe kerülne" a mama támogatása, ha nem kellene 2 különálló ingatlan rezsijét fizetni. És amikor a mamára kellene bízni a gyerekeket egy kis influenza stb. miatt, milyen jó lenne, ha veletek lakna?


Vagyis át kellene ezt az egész különköltözést gondolni, hogy miért is akarjátok. Persze, ha az miatt, mert "nem jöttök ki" vele, az más dolog, de ha az összhang megvan, akkor már csak az lehet az indok, hogy ahol most laktok, az nem lesz elég nagy. Akkor viszont be lehetne kalkulálni, hogy a mama házát is eladni "idővel" és mint önerő, az árát betudatni az újnak a vételárába.

Vagyis én a helyetekben minimum 15-20 évre előre gondolkodnék.

2011. jan. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!!

Köszönöm a válaszokat, igen a nadrágszíj összehúzás megvan!

De épp ez az,hogy a szülő együtt lakás miatt én hiába spórolok ha odamegy!

Mind a ketten kézhez kapjuk körülbelül a 120-130ezer forintot vagyis ketten megkeressük azt a 200-240ezret ebből a telefonszámlánk van ami fix havidíjas, és az autó, (40.ezer) plussz a negyedéves kamat ami most a svájci frank miatt közel 50 ezer lett!

És mégse marad, hogy miért? Hát itt jön a mama (aki szintén támogat abban hogy külön menjünk,elkezdjük közös kis életünket) rengeteg a vita, ő elvált édesapámtól belekerült egy olyan kapcsolatba ami eléggé minuszba vitte és szépen fogalmazok, mindenkin segített csak a családján és a gyerekein nem! így ha belegondoltok egyikünk fizetése simán megmaradhatna havonta, de így mégse,mert ha elveszek két közüzemi számlát plussz a konyhára is vásárolok havonta simán 30 felett vagyunk 30 + 40 ugye a kocsi ott van h 70ezer abból már a sajátomat is fizetném,ha nem laknánk ott nem kellene úgy támogatni, persze ha kérne úgyis adnék,mert csak az anyám, de az h csak aludni járunk mindketten haza, és mégis mi fizetjük a számlákat és ha ez nem így van a család összes tagja ránk förmed h mi nem segítünk meg mit képzelünk felmerült az h adjam neki a fizetésem.....hát nem vagyok már gyerek és élni akarok, így hogy? ha egyszer kisbabát vállalunk akkor ő vesz neki mindent mert előtte tőlem elvette azt ami a gyereké lehetne?


Sajnos ez a helyzet,tehát a saját életünk miatt és a problémák miatt szeretnénk menni!!


Gondolkoztunk azon,hogy egy kis lepukkant kockaházat venni 4 millióért és amíg otthon lakunk addig csinosítgatni, ahogy a pénzünk engedi! nem lesz sok hitel rajta de nem is megyünk bele még idővel!

2011. jan. 28. 06:43
 4/5 anonim ***** válasza:
2-es vagyok ismét! Ahogy írtam, az más dolog, ha "nem jöttök ki". Akkor bizony én is azt mondom, hogy jobb külön. Okos gondolatnak tartom, hogy kezdjétek "kicsiben", hiszen ha gyarapodik a család, amíg Gyes, gyed miatt kiesik a te jövedelmed, addig is élni kell, és a maradékból nem kettőtöknek, hanem 3-4 főnek. Ha 4.0 milláért tudtok venni egy kétszobásat, akkor én biztos, hogy most ennél nagyobb terhet nem vennék a nyakamba. Sok sikert!
2011. jan. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönjük!!

Meglátjuk, igaz a babát még nem most tervezzük,illetve szeretnénk és jöhetne, de megbeszéltük hogy majd ha körülmények engedik, ha lesz házunk ahova jöhet és kieshet az én jövedelmem, nem hozom a világra,mert lenen szeretet de szeretnénk neki megadni amit csak lehet,és akkor még bizony kicsit várnunk kell:)

2011. jan. 28. 13:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!