Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bankszámlanyitás gyerekeknek!...

Bankszámlanyitás gyerekeknek! Tudnál segíteni néhány infóval? Köszike drágáim!

Figyelt kérdés
13 éves vagyok és bankszámlát fogok nyitni az OTP-ben a Junior számlát és nem tudja véletlenül valaki,hogy minden fizetéskor mennyit von le a bank kb? Csak úgy kb. kérdezem? Ja és hogy ti esetleg mennyi pénzt ,,raktok" a kártyátokra? Köszönöm a válaszokat!

2012. aug. 16. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:

14 alatt majd kelleni fog szülőd vagy gondviselőd a számla megnyitásához.


Kártyás fizetésnek semmilyen díja nincs függetlenül attól, hogy a POS terminált melyik bank üzemelteti.

Megnyitáskor Neked (7-14 év között) minimum 2500 forintot rá kell majd tenni a számládra, ezzel kalkuláljatok mindenképpen.

Amúgy a számlacsomagodnak nincs havi díja és havonta 1 OTP ATM-es készpénzfelvétel ingyenes vele.

Rárakni nem szoktak általában az emberek. Általában az ember azért nyit számlát mert oda valami módon rendszeres utalás érkezik: munkabér vagy egyetemen ösztöndíj, támogatás stb.

Nekem is munkabér megy rá amióta 10 éve megnyitottam, ez változó attól függött mindig mennyit diákmunkáztam.

2012. aug. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha boltban fizetsz a kártyáddal, akkor nincs levonás, ha erre gondoltál.

Egyébként abban nem értek egyet az elsővel, hogy csak rendszeres jövedelemre használható a bankszámla. Én pl. a spórolt pénzemet raktam be. hogy legalább valamennyit kamatozzon. ( Juniornál 10 ezer ft-tól le lehet kötni.) Igaz, nem kaptam kamatként valami nagy összegeket, de én minden forintot megbecsülök. Meg legalább nem itthon volt a pénzem ( biztonsági és önmegtartóztatási okokból is jónak találtam ezt).


Két dolgot javasolnék a kérdezőnek:

1.: Nézz utánna, hogy hogyan működik egy bankszámla. Legalábbis a "mennyi pénzt raktok a kártyátokra" kérdésből az látszik, hogy nem tudod, mire jó a bankkrtya és mire a számla.

2: Ez főleg a későbbiekre, amikor már aktívan fogod használni a bankszámlát, tehát jó esetben az egyetemi éveidre: Nézd meg a többi bank ajánlatát is, nem biztos, hogy az OTP a legjobb. ( Gondolok itt pl. arra, hogy az utalások írtózatosan drágák.)

2012. aug. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Pontosan tudom,hogy hogy működik, csak most kezdődik el a zsebpénzes időszak és úgy gondoltam,hogy jó lenne egy bankkártya. Havi 30.000 forint fog rákerülni. És még azt szeretném,hogy csak 1 dolgot nem tudok,h ATM v milyen felvétel? Az mi??? :O 13/F
2012. aug. 17. 12:07
 4/5 anonim ***** válasza:

Az ATM az a bankjegykiadó automata. (Bankomat)


[link]


Odamész a géphez beadod neki a kártyádat, elkéri a PIN kódodat, utána megkérdezi mit szeretnél, azt nyomod hogy készpénzfelvét bizonylattal (vagy bizonylat nélkül) utána kérdezi mennyi pénzt szeretnél, kiválasztod és kiadja a pénzt majd a kártyát (van amelyik előbb a kártyát és utána a pénzt) majd a bizonylatot.

Így tudsz pénzt felvenni havi 1x ingyenesen. Ha a bankba mész be, és az ügyintéző néni adja oda a pénzt akkor az nagyon drága.


Arra kell figyelned, hogy OTP feliratos automata legyen amit használsz! Idegen bankét használva drága a felvétel. (De az automaták 60-70%-a OTP-s rengeteg van belőlük.)


Amúgy szerencsés vagy ha havi zsebpénznek kapsz 30 ezret 13 évesen :) Ha nem költöd el mindet, érdemes lesz kisebb adagokban lekötni, ezt bankbetétnek nevezik. Ha nincs lekötve kb 1% kamatot kapsz rá, ha lekötöd adnak rá 5-6 %-ot.

2012. aug. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Egyébként abban nem értek egyet az elsővel, hogy csak rendszeres jövedelemre használható a bankszámla. "


Én nem azt mondtam, hogy csak arra használható. Én ezt írtam:


"Általában az ember azért nyit számlát "


ÁLTALÁBAN =/= CSAK AZÉRT.


Amúgy a kezdetek kezdetén nekem is azért lett bankszámlám, mert akkoriban már bolygatták ezt a régi zöld betétkönyvet, hogy meg kell szűntetni és nem biztonságos stb stb illetve tudtam hogy 1-2 év és diákmunkázni fogok ahová kelleni fog. Emellett egy bankkártyával könnyű volt pénzt tartani magamnál.


", nem biztos, hogy az OTP a legjobb. ("


Én vettem a fáradtságot és összehasonlítottam a PSZÁF oldalán a bankok diákszámláit, mert állandóan ezt hallottam mindenkitől, hogy drága az OTP.

Eredmény:

Valóban drága az utalás az OTP-nél, cserében ahol olcsóbb lett volna, (vagy pl díjmentes) ott volt havi díj, vagy internetes fizetésre alkalmatlan kártyát adtak vagy volt díja a netbanknak vagy stb stb.

Egyvalamit el kell fogadni: A bank is pénzből él. Amit nem szed be az utalás díján, beszedi más bújtatott költségen.

Illetve amit még senki nem tudott produkálni a többi banknál: Az OTP az, ahol a kietlen puszta közepén gyalogolva meglátsz egy bódét, az OTP automata lesz. Lépten-nyomon OTP automatába botlasz bele. És minden 5. lépésnél egy OTP bankba.

2012. aug. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!