Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van még valamilyen kiút ebből...

Van még valamilyen kiút ebből az adósságból? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Bővebben leírom helyzetemet, ha valaki veszi a fáradságot és elolvassa, valamint hasznos válaszokat tud adni annak előre is köszönöm!

52 éves férfi vagyok sajnos rettentően nagy adóssággal a nyakamon. Nagyon sok féle banknak tartozok, ott tartok, hogy a törlesztőrészletek és rezsi kifizetése után marad kb 20 000 Ft megélni... ( pedig a hiteleket sosem nyaralásra, vagy szórakozásra vettem fel.. arra, hogy tudjak venni tüzelőt, vagy épp be tudjam iskoláztatni a gyermekem). Erre a helyzetre szeretnék valamilyen megoldást találni, ha van. Nézegettem ezeket az adósságrendező hiteleket, de mindhez ingatlanfedezet kell. A gond azzal van, hogy 8 éve mikor a lányomék házat vásároltak a mi házunkra is ráterhelték a jelzálogot, így egyik bank sem fogadja el fedezetnek, lévén nem osztozik más bankkal (pedig a ház érteke bőven elég lenne kb. 10 millió ft).

Tehát szükségem lenne kb 5 millió forintra, amiből mindent kifizetek, és maradna egy kb 40 ezres törlesztő részletem ami tudnék fizetni és nem lenen gondom. Erre tud valaki, valamilyen megoldást?? ( a munkahelyem, és fizetésem megengedhetné, hisz 30 éve ugyanott dolgozok, és a fizetés is kb 150 000 ft, amire adnának 3-4-5 milliót állítólag).

Próbálkoztam ilyen kft-nél, hogy hitel helyett ők adnak több milliót stb, azok is csak leszedtek tőlem több százezreket és küldték a csekket, hogy fizessem és majd egyszer megkapom a pénzem... tehát igy sem akarok már járni.

Tud valaki megoldást a problémámra? valami bank, vagy szervezet vagy nem tudom, de igy nem lesz jó..


Köszönöm szépen a válaszokat!


Üdv.



2012. aug. 3. 14:36
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Sajnos nem sikerült megoldani a problémát. Még valakinek, valamilyen ötlete?
2012. aug. 17. 15:22
 12/14 anonim ***** válasza:
Tényleg az ingatlan eladása és kisebbre cserélése segítene. Elhiszem, hogy érzelmileg kötődsz a házhoz, de vagy most kerül eladásra, vagy később viszi a bank és még tartozás is marad.
2013. jan. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Mi történt azóta? Sikerült értékesíteni az ingatlant?
2013. nov. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Nem adtam még el az ingatlant. Sajnos most ott tartok, hogy egyik hónapban az egyik törlesztőt nem adom fel, másik hónapban a másikat. Igy 1-1 hónapokkal el vagyok csúszva, de a késedelmi kamatokon túl nem szólnak semmit. Igy tudom most megoldani, hogy tudjak valami élelmiszert vásárolni a családnak.

Várom továbbra is az ötleteket (az ingatlan értékesítésén kívül), miként lehetne ebből kijutni. Köszönöm.

2014. aug. 27. 01:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!