Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van még valamilyen kiút ebből...

Van még valamilyen kiút ebből az adósságból? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Bővebben leírom helyzetemet, ha valaki veszi a fáradságot és elolvassa, valamint hasznos válaszokat tud adni annak előre is köszönöm!

52 éves férfi vagyok sajnos rettentően nagy adóssággal a nyakamon. Nagyon sok féle banknak tartozok, ott tartok, hogy a törlesztőrészletek és rezsi kifizetése után marad kb 20 000 Ft megélni... ( pedig a hiteleket sosem nyaralásra, vagy szórakozásra vettem fel.. arra, hogy tudjak venni tüzelőt, vagy épp be tudjam iskoláztatni a gyermekem). Erre a helyzetre szeretnék valamilyen megoldást találni, ha van. Nézegettem ezeket az adósságrendező hiteleket, de mindhez ingatlanfedezet kell. A gond azzal van, hogy 8 éve mikor a lányomék házat vásároltak a mi házunkra is ráterhelték a jelzálogot, így egyik bank sem fogadja el fedezetnek, lévén nem osztozik más bankkal (pedig a ház érteke bőven elég lenne kb. 10 millió ft).

Tehát szükségem lenne kb 5 millió forintra, amiből mindent kifizetek, és maradna egy kb 40 ezres törlesztő részletem ami tudnék fizetni és nem lenen gondom. Erre tud valaki, valamilyen megoldást?? ( a munkahelyem, és fizetésem megengedhetné, hisz 30 éve ugyanott dolgozok, és a fizetés is kb 150 000 ft, amire adnának 3-4-5 milliót állítólag).

Próbálkoztam ilyen kft-nél, hogy hitel helyett ők adnak több milliót stb, azok is csak leszedtek tőlem több százezreket és küldték a csekket, hogy fizessem és majd egyszer megkapom a pénzem... tehát igy sem akarok már járni.

Tud valaki megoldást a problémámra? valami bank, vagy szervezet vagy nem tudom, de igy nem lesz jó..


Köszönöm szépen a válaszokat!


Üdv.



2012. aug. 3. 14:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Felejtsd el ezeket a magukat reklámozó szélhámos társaságokat. Hitelt csak banktól szabad felvenni. A Budapest Bank hirdetett nemrégiben valami kedvezményes dolgot, már nem emlékszem mi volt. Nézd meg a kínálatukat.
2012. aug. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
91%

A Budapest Bank hitele is ingatlanfedezetes...


Mennyit ér a lányodék ingatlana jelenleg piaci áron? Mennyit ér a Tied?

Gondolom chf-es a hitel.

Mekkora a fennálló tőketartozása a lányod hitelének jelen árfolyamon?

2012. aug. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A lányomék annó 2 milliót vettek fel... ennyit nem ért az ingatlanjuk, ezért a miénkre is és az övékre is rátették a 2 milliót, valamint fel lett véve 1 millió forint házrenoválásra 8tetőfelújítás stb.) 1 millió és ez is az én házamon van... tehát 3 millió van ráterhelve a házra, ami kb 8-10 milliót ér, de egyik bank sem veszi fedezetnek mert már van rajta terhelés... (mind a két terhelés OTP-s).. próbáltuk régen áttenni a terhelést a lányomék házára mert már ér annyit, de ezzel is leszedtek tőlünk több tízezret, ilyen papír olyan papír, és végül semmi nem lett belőle.
2012. aug. 3. 22:28
 4/14 anonim válasza:
93%
Nem tudom hogy működik ilyenkor a házeladás (ha záloghitel van rajta, el lehet-e adni stb.). Nem akarok butaságok írni, csak segíteni! Szóval ha minden kötél szakad, akkor költözzön egy másfeles panelba (errefelé kb. 4 millió /borsod/)! Ha a háza több, mint 10 milliót ér, akkor még marad is pénze és ki tudja fizetni az adósságát! Vagy ez nem ilyen egyszerű? :(
2012. aug. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
87%
Előző válaszadó voltam... Már látom butaságot írtam :( Remélem megoldódik valahogy a problémája! :(
2012. aug. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Értékelem, hogy próbált segíteni! Köszönöm! Én is borsodi vagyok! Az a helyzet, hogy a házát, amit az ember saját két kezével épített nem szívesen adná...:S
2012. aug. 5. 18:53
 7/14 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom mennyire balgaság, de leírom:


A saját és a gyerekek hitelére kérni adóságrendező hitelt, így az OTP jelzáloga lemenne, maradna egy, közös hitel.

Az adóságrendezőt a gyerekekkel közösen igényelni, ráterheltetni mindkét házra, a részletet pedig közösen fizetni, részarányosan, ki mennyi "hitelt rakott bele".

?

2012. aug. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Végülis ez egy jó megoldásnak hangzik, de nem tudom, hogy ez így működne-e, lehetséges-e? Valaki hozzáértő ha válaszolna megköszönném!
2012. aug. 8. 18:02
 9/14 anonim ***** válasza:
90%

Talán írj privátot a fent válaszoló "Hiteltanácsadónak".

Írd le neki ezt az ötletet, szerintem ő megtudja mondani, hogy járható út-e, hisz ezzel foglalkozik.

Nem biztos, hogy visszanéz a kérdéshez, ezért biztosabb a privát.

Majd légyszives írd már meg, hogy megvalósítható-e az ötlet.

2012. aug. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
93%

Nem mindig nézek vissza, így van. :)


Most is csak kerestem egy saját kérdésem, ami eltűnt és láttam, hogy itt van új válasz...


Szóval adósságrendező hitellel ki lehet váltani meglévő hitelt és mellé lehet felvenni még hitelt.


Ez az út csak akkor járható, ha az ingatlan érték megfelelő és adott településről befogad a bank fedezetet.


Kellene tudni az ingatlan (ok) értékét, irányítószámát, a hitelekben részt vevők igazolható nettó jövedelmét.

Minden hitel, törlesztő részlet érdekel.

A meglévő hitelnek rendben fizetettnek kell lennie.


Éjfél magasságában ez jutott eszembe. Az adatok ismeretében lehetne kalkulálni.

2012. aug. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!