Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megtalálják őket külföldön?

Megtalálják őket külföldön?

Figyelt kérdés
egy ismerős család az itteni több milliós banki tartozásuk miatt kimenekült angliába. megtalálják őket, vagy mire lehet számítani?
2012. júl. 28. 17:15
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Jól. Nem lehetett volna megegyezni, vagy elkerülni a tartozás felhalmozódását? Gondolom az eredetihez képest most már sokkal több a bank követelése.
2012. júl. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
sajnos részletes háttérinfókat nem tudok. ennyi amit tudok, hogy nagy tartozásuk van, és azért vágtak bele kint egy új életbe, mert itt vonták a család egyik tagjának a teljes fizetését.
2012. júl. 28. 17:48
 13/23 A kérdező kommentje:
és már kész a bűncselekmény? úgy értem, már mindenképpen börtön jár ha megtalálják őket?
2012. júl. 28. 18:04
 14/23 A kérdező kommentje:
vagy ahhoz el kell telnie egy bizonyos idő "nem fizetésnek", hogy komoly probléma legyen?
2012. júl. 28. 18:04
 15/23 anonim ***** válasza:
69%

Én 5 éve azért jöttem ki Angliába mert a bank már a behajtócéghez fordult. Én ahogy kint kaptam állást, írtam a behajtócégnek,hogy részletben tudnék fizetni. Elfogadták,és 5 éven keresztül havi X. összeget utaltam át nekik. Nemrég telt le a tartozásom.

A család tévedésben van ha azt hiszi nem kapják el. Főleg ha több milliós összegről van szó. Ahogy írták,akár börtönbüntetés is járhat érte. Hogy mikor,az sok mindentől függ.

PL:

- mióta húzódik az ügy

- bírósági per volt-e már

- kértek-e már részlet fizetést??


Az meg ne haragudj de nem mentség,hogy szegények már semmijük sincs, szegények lettek stb. Ugyanis senki nem szegezett pisztolyt a homlokukhoz hogy felvegyék és feléljék a kölcsönöket.

Végül is amit kölcsönkértek,illik visszaadni.

2012. júl. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
csak így meg éppen feleslegesen mentek ki, mert kint is szét fogják őket húzni pénzzel.
2012. júl. 28. 20:39
 17/23 A kérdező kommentje:

" Ugyanis senki nem szegezett pisztolyt a homlokukhoz hogy felvegyék és feléljék a kölcsönöket.

Végül is amit kölcsönkértek,illik visszaadni."

önhibájukon kívül kerültek ilyen helyzetbe, a személyeskedést tartsd meg magadnak. köszönöm.

2012. júl. 28. 20:39
 18/23 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom milyen alapon moderálták ki az előző válaszomat, de akkor megismétlem, hogy az elmondottak alapján semmilyen bűncselekmény nem történt, így a börtöntől nem kell tartaniuk.
2012. júl. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

azt én is néztem, hogy mi rosszat mondhattál vajon...

na ez így már egy fokkal jobb azért. de a baj ugyanúgy a nyakukon maradt, max a kétszer annyi fizetésből fele annyi ideig kell majd törleszteni. de szerintem ekkora tételnél még így is hosszú idő lehet a törlesztés. nem álltak még kint talpra, nem is tudom mi lenne velük ha most megtalálnák őket.

2012. júl. 28. 21:24
 20/23 anonim ***** válasza:
73%
Az elvi és a gyakorlati lehetősége is megvan, hogy odakint is végrehajtási eljárás induljon ellenük, de azért erre sem kell mérget venni.
2012. júl. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!