Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Help me! Most mit csináljak...

Help me! Most mit csináljak ezzel a végrehajtói felhívással? (Akinek címezték, most külföldön tartózkodik. ) L20

Figyelt kérdés

Jött egy számla, ami 8 éve még 140 volt, mostanra 200 lett (szerintem elfelejtődött, vagy ilyesmi, mert 8 éve még tudtuk fizetni a dolgokat, szóval légyszi hagyjátok a kioktatást, hogy akkor kellett volna meg stb). Anyukámnak jött, de ő most Amerikában van. Valaki azt mondta, hogy menjünk be egy 20ezressel, hogy sajna csak ennyink van, de szándékunkban áll fizetni, és szeretnénk részletfizetési lehetőséget. Lehetséges ez? Mennyi időt kérhetünk haladéknak, hogy ne tűnjünk túl pofátlannak? A pasi, aki adta a tippet, fél évet mondott, de hát honnan akaszthatnánk le havi 30ezret? Azt tutira nem bírnánk, már ez is kajakiesést jelent, hogy vigyünk be egy 20-ast. Igazából a telekom-nak kellene fizetnünk, de nem is találom a címet, hogy hová mehetnénk be, csak telefonszámot látok. A levelezési címre be lehet menni? Ott fogadnak ilyesmivel? Ezt most lelevelezgetni hosszadalmas lenne, ma volt a fizetési határidő (múlthét hétfőn kapuk a számlát), végrehajtással fenyegetőznek, szóval holnaptól már esedékes a látogatásuk (csak azt nem értem, akkor mi az a mondat, hogy a kézbesítéstől számított 15 napon belül végrehajtási kifogást terjeszthetünk elő 15000 forintért (!?). Szóval tudnátok valamit mondani, hogy mit csináljunk? L20


Ja és ez mit jelent? (Legutolsó mondat, kisbetűs rész)

,,Ha a kifogás alapos, a bíróság a kifogásnak helyt adó döntésében hivatalból rendelkezik a kifogás illetékének a kifogást előterjesztő részére történő visszatérítéséről." Például milyen kifogás lenne elég alapos?

Köszönöm, ha van most ehhez türelmetek!


2012. márc. 27. 18:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha anyukád Amerikában van egészen biztos nem 47 ezret keres.

Szépen küldjön nektek pénzt és fizessétek be.

Mert a végén jelzálogot raknak a lakásra vagy kimegy a végrehajtó és elviszi a számítógépet amin netezel a tévével együtt.



T Com irodák sok helyen vannak az országban.

Bármelyikbe bemehetsz.

Vidd a levelet.

Meg a 20 ezret is.

2012. márc. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem öt év után elévült a követelés. Addig miért nem kérték? Én nem fizetnék. Kérdezz meg egy /ingyen/ ügyvédet esetleg egy jogi fórumon.
2012. márc. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első: Ne legyél ilyen cinikus, nyilván ha milliókat keresne, nem pánikolnék itt. Másfél hete ment ki közvetítőn keresztül, szóval eléggé kihasználják, de legalább kap pénzt hetente. Abból a pénzből törlesztjük a házat, és próbáljuk behozni a lemaradásokat, de a kajakérdés így is problémás. Igazából nem bánnám, ha le lehetne tudni annyival, hogy elviszik a gépemet, meg lennék nélküle is, tévé nélkül is, de gondolom, nem írhatok levelet, hogy ,,hé, akkor írjátok már meg, milyen címre vigyem a cuccaimat!"


Ingyen ügyvéd adta a tanácsot, hogy vigyük be a 20-ast, ő itt lakik a szomszédban. Igazából nem értette, mit nem értünk a számlán, ki kell fizetni és kész. Nem mondott semmi olyat, hogy elévülhetett már. :/

2012. márc. 27. 18:46
 4/5 anonim ***** válasza:

"Igazából nem értette, mit nem értünk a számlán, ki kell fizetni és kész. Nem mondott semmi olyat, hogy elévülhetett már. :/"


Én sem értem. Ki kell fizetni, és kész.


Ha a szomszéd Józsi bácsinak tartozol 20 ezerrel, és ő 5 évig nem kopog be azzal, hogy "hé, fizesd már ki a tartozásodat, te pumpoló", akkor kész, elévült. De ilyet hiába vársz bankoktól, mobilszolgáltatóktól, meg hasonlóktól, ahol minden számítógépen megy, és pontosan kidobja nekik a gép, hogy melyik adóst mikor kell felszólítani a fizetésre, mielőtt ez a dátum eltelne. Biztos neked is küldtek ilyet, és ezt bizonyítani is tudják, legfeljebb te nem vetted át, de az meg senkit nem érdekel, attól még megszakad az elévülés, ha szabályszerűen megkísérelték kézbesíteni.


Az apróbetűs rész meg azt jelenti, hogy ha a végrehajtó mondjuk összetöri a lakásod berendezését mikor foglalni megy, és te ezért panaszt teszel, akkor, ha igazad lesz, akkor majd visszafizetik neked a panaszbenyújtás miatt fizetett illetéket. Semmi többet.


Például olyan kifogás lenne alapos, amit írtam. A foglaláson kívül kárt nem okozhat, nem gyújthatja fel a lakásodat, stb. Az, hogy ha nem engeded be, akkor rendőrt hív, és lakatossal feltöri a lakásod zárjait hogy le tudja foglalni amid van, az pl. teljesen jogszerű.

2012. márc. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, hát nem is gondoltam rá, hogy esetleg elévülhetett, amíg nem hozta fel itt valaki. No sebaj, reménykedni azért lehet. Nem bankos cucc ez, hanem telefonszolgáltató, de végül is a lényeg ugyanaz. Na jól van, majd csak lesz valahogy. Köszi a válaszokat.
2012. márc. 27. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!