Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megvennétek úgy egy lakást,...

Megvennétek úgy egy lakást, hogy végrehajtási joggal van terhelve az ingatlan?

Figyelt kérdés
4 végrehajtási joggal és 1 jelzáloghitellel terhelt, kb. a vételár felét teszik ki ezek az összegek. Beleszerettem a lakásba, de az ügyvéd nagyon nem ajánlja...
2012. júl. 3. 19:56
 1/7 Smartguy86 ***** válasza:
Attól függ, milyen jelzáloghitel van rajta. Mert ha azt neked kell kifizetni, akkor érhet meglepetés. A végrehajtási jogokkal úgy szintén, mert nem tudhatod, hogy a széljegyen lévő bejegyzés óta mennyi kamat ment rá.
2012. júl. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem nekem kell kifizetnem, az eladó fizeti a foglalóból és az előlegből.
2012. júl. 3. 20:01
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha foglalót adsz és előleget,mi a biztosíték,hogy az eladó tehermentesíti a lakást? Ha nem,akkor a foglalót bukhatod.

Nagyon meggondolnám,hogy belemenjek-e ilyenbe? Egy jó ügyvéd kellene.

2012. júl. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A jó ügyvéd megvan, viszont nem ajánlja az adásvételt.

Abban az esetben, ha nem törlik a végrehajtási jogokat, akkor részükről szerződésszegés történik. (ebben az esetben nekem visszajárna az előleg és a foglaló kétszerese)

De mit csinálok, ha nem tudják visszafizetni?

2012. júl. 3. 20:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Pont ezért nem ajánlja az ügyvéded - nagyon helyesen.


Felveszi az előleget / foglalót a vevő, nem tehermentesíti az ingatlant. Ezzel valóban szerződést szeg,de a pénzt nem adja vissza, te meg beállhatsz 4.-ként a sorba a pénzedért...


SEMMIKÉPP nem vennék ilyet.

2012. júl. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

nem olyan jó az ügyvéd, ha nem mondta el a folyamatot....

ezt csak kp-vel tudod megvenni, banki hitelből nem.

Minden hitelről, végrehajtásról ki kell kérni a fennálló tartozás igazolását és hogy mennyiért veszik le a végrehajtást.

Ha a papírok megvannak, akkor a vételárat ügyvédi letétbe kell fizetned és az ügyvédnek kell segíteni az igazolások tudatában a tehermentesítést.


Most csináltam egy ilyen anyagot végig. Ügyvéd nem értett hozzá, mi nem száítottunk a végrehajtásra, mert az adásvételkor nem volt még az ingatlanon, de a banki hitel folyósítása előtt már ott volt.

nem volt egyszerű, de azért nem, mert az ügyvédtől kértem az elején, hogy a banki adásvételi követelményeknek megfelelően a teljes önerő legyen ügyvédiletétben, de az ... kiosztotta az önerőt az eladóknak. így némileg nehezebb volt, de ha úgy csinálod, ahogy leírtam, akkor egyszerű matek. Végrehajtásokra, jelzálogra elég-e a pénz, ami az ügyvédnél van, ha igen, akkor sos intézkedni kell, ha nem elég, akkor másik lakás...

2012. júl. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nyilván van az az ár amiért megéri.
2012. júl. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!