Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi az a CDS-felár, és hogyan...

Mi az a CDS-felár, és hogyan néz ki a gyakorlatban?

Figyelt kérdés
Alkalmazzák-e ezt egyáltalán swap ügyeletek során, és mondjuk egy 4%-os CDS felárat hogyan értelmezzek? 4% egy évre, vagy esetleg rövidebb futamidőre? Mi történik akkor, ha egy magasabb kockázatú ország köt egy swap ügyletet egy alacsonyabb kockázatú országgal? A CDS ilyenkor hogyan érvényesül? Tudnátok-e esetleg néhány konkrét példával szolgálni?

#kamat #swap #országkockázati felár
2012. jún. 7. 20:31
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Sőt, a jogi részét valószínűleg eltoltam...az egy másik történet.
2012. jún. 11. 20:06
 22/24 anonim ***** válasza:

"A bankok nem nyerészkedtek, de viszont pocsékul tőzsdéznek, és makróban is elég gyengék:) "


Igen, nem gondolták, hogy a svájci frank ennyire elszállhat, és ebből nekik is komoly anyagi káruk származhat.


"Összehoztak egy olyan 'carry trade'-et..."


Igen, végülis mondhatjuk így végső soron, bár ez akkor lett volna igazán carry trade, ha hazai kockázatmentes eszközökbe való fektetésre adtak volna frankhitelt... ők pedig ingatlanra adtak hitelt, vagyis inkább úgy fogalmaznék, hogy nyílt, durva spekulációra adtak hitelt, és nem carry trade-re....


"A CDS megemelte a forrásköltségeiket, de viszont a CDS mértéke bankonként változhat, és nem feltétlenül egyeznek meg az ország CDS-vel. (Pl. ha egy leányka bajban van, kisegíti az anyuka, és egyből más a kockázat szintje.) De anyu elkérhet magasabb kamatot a leánytól a kockázatokra hivatkozva. Ez csak könyvelés kérdése. "


A CDS-spread az egy konkrét szám, nem bankonként változó. Az országkockázatra használt mérőszám eltérhetett bankonként, lehet, hogy valaki a CDS-t használta, lehet, hogy valaki csak egy ahhoz hasonló számot.


A jogi részét nem tudom, de elvileg mindenkivel aláírattak valamilyen nyilatkozatot, amiben külön felhívták a figyelmet az árfolyamkockázatra.


"Az MNB monetáris politikája pedig megszűnt akkor, amikor engedélyezte a deviza-hitelezést."


A monetáris politika nem szűnt meg, csak egy nagy hibát vétettek.

2012. jún. 12. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Egy helyen azt írod, hogy a bankok többek között úgy jutottak svájci frankhoz, hogy elswapolták bizonyos eszközeiket. De ennek nem látom túl sok értelmét. Az árfolyam viszonylag stabil volt 2004-2008 között. A magyar bank kifizetett 6-7% kamatot a forintbetét után, majd ezt a magas kamatozású forintot elcserélte volna rövid határidővel egy sokkal alacsonyabb kamatozású svájci frankra? Van egy ezresem, ez fial nekem 80-100 ft-ot, ha elcserélem frankra, az fial nekem 30-at.


Hol van a hiba a számításomban?

2012. jún. 30. 01:02
 24/24 A kérdező kommentje:
Mármint 30 forintot.
2012. jún. 30. 01:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!