Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitel vagy lakáslízing?...

Lakáshitel vagy lakáslízing? Mi a külömbség e kettő között? Melyik mit jelent?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 22. 16:38
 1/4 anonim ***** válasza:

lakáshitelnél a nevedre kerül az ingatlan és a banknak a jelzáloga lesz rajta. Illetéket egyszer kell fizetned a vétel után.

Lízingnél a lízingcég nevére kerül az ingatlan, Te csak a lízing lejártát követően kerül a tulajdonodba. Kétszer kell illetéket fizetni a vétel után.


Magánembereknek általában a hitelt szoktam ajánlani inkább, míg ha valaki vállalkozó, akkor érdemes lízingben gondolkozni esetenként.

Bár én hiteltanácsadó vállalkozó vagyok és lakáshitelem van, nem lízingem.


Ügyfelek még akkor szoktak lízingen gondolkozni, ha devizahitelt szeretnének, mert devizában már nem lehet lakáshitelt felvenni, akkor lízingelni kell, illetve ha nincs meg a 25% önerejük a vásárláshoz. A lízingnél eddig elég volt a 20% önerő is.


Lakásvásárlásban gondolkozol?

2012. ápr. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A lakáslízing egyetlen előnye az új építésű lakásoknál van, mert nem számíthatnak fel kamatot az áfa tartalomra így a lízing díj az új építésű lakásoknál viszonylagosan nem magas.
2012. ápr. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 _Gabe_ válasza:
A külömbséget nem tudom, a különbséget előttem leírták...:)
2012. ápr. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi a javítást... beismerem, e nélkül értelmetlen volt a kérdésem. Hiába, a magyar már csak ilyen.

A többieknek tényleg köszönöm.

2012. ápr. 27. 17:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!