Az igaz, hogy ha veszek egy tv-t és nem fizetem a hitelét, akkor elviheti a bank?
TV-t nem fogják elvinni, azt az összeget fogják követelni rajtad, amennyit a vásárlására hiteleztek neked. Nem jelzálogot vették fel a TV-re hanem áruhitelt. Persze a végrehajtásra kerül az ügy a TV-t is elvihetik vagyontárgyként.
Következő fog történni ha nem fizeted egy ideig:
Hitelező bank felszólításokat fog küldözgetni, amíg nem egyezel meg velük a tartozásod rendezését illetően. Egy idő után a bank megunja és ELADJA a tartozásos egy követelés kezelő cégnek, eddigre kb. 20e és 50e Ft között összeggel nőhet a tartozásod, attól függ a bank mekkora késedelmi kamatot tesz rá és, hogy a követelés kezelőnek milyen költségei vannak.
Követelés kezelővel sem tudsz megegyezni, akkor ott is folyamatosan nő a tartozásod, ami egy idő után, akár duplája vagy triplája is lehet. A követelés kezelő cég 1-2-3 évig fog "zaklatni" ha nem fizetsz. Ez után átadják fizetés meghagyásra (1 millió forintos tartozás alatt kötelező), amiben a közjegyzői kamarát megbízza, egy a követelés kezelővel kapcsoltban álló ügyvédi iroda a tartozásod érvényesítésével. Ha ellent mondasz a fizetési meghagyásnak, akkor polgári peres tárgyalás lesz belőle, ha pedig nem reagálsz, akkor jogerőre emelkedik és bírósági végrehajtóhoz kerül az ügy. Ők lefoglalhatják ingó/ingatlan vagyonod, felkutathatják bankszámláidat és letilthatják a fizetésed X részét (33% vagy 50%? nem tudom pontosan most ez mekkora rész lehet).
Fizetésig meghagyásnál az ügyvédi irodával kell megegyezni, az ő adatik rajta vannak a papírokon, végrehajtásnál pedig a végrehajtóval.
Szóval kár ilyennek játszadozni, egyszer be fogják rajtad hajtani azt az összeget, amit a TV vásárlására hiteleztek neked. Sok ember azt hiszi, hogy ez játék és agyba főbe veszik a drága dolgok áruhitelre mondván, hogy majd elévül meg úgysem lesz belőle semmi. Nagy fenéket!!! Veszel egy TV 100e -ért és mire a végrehajtóhoz kerül az ügy akár már 200e-300e Ft -is lehet vagy még több a kamatoktól és költségektől függően.
A fizetés letiltást akkor is érvényesítik légipostán kapod :)
Ha jól tudom adóhivataltól kérik le az infót, hogy van -e bejelentett munkahelyed és a munkáltatód fog kapni egy levelet a végrehajtótól, hogy mi a szitu és nekik fogják fizetni a fizetésed egy részét a többit meg kapod te. Tök mindegy, hogy utalják vagy kp -ban kapod, a munkáltatódat fogják felkeresni. Tudom, mert nagyon sok tapasztalatom van ilyen ügyek terén. Sajnos nekem is sokat kellett tartozások miatt szenvedni, de hál' istennek sikerült mindig mindennek utána járnom és valahogy kikászálódni belőlük részletfizetéssel vagy egyéb megoldással. Kivel, mikor, miként lehet megállapodni.
# 12/
Ilyenkor kötelezik a munkaadódat, hogy tartsa vissza a fizetésed egy részét és hova utalja...
"A fizetés letiltást akkor is érvényesítik légipostán kapod :)"
Ha végrehajtásra kerül a dolog. Ne okoskodjatok ha hülyék vagytok. Nem is tudjátok mi a menete egy pénzbeli tartozás behajtásának/végrehajtásának.
Először felszólít a tartozás rendezésére, akitől a pénzt kaptad (itt az áruhitelt folyósító pénzintézet).
Ha ők nem járnak sikerrel ELADJÁK a tartozásod a követeléskezelő (nem pedig behajtó) cégnek, ezek után ők fognak keresni. Addig nem szabad szóba állni az ilyenekkel, amíg postán nem kaptál valami értesítőt.
Ha a követeléskezelő cég sem jut előrébb, akkor átadják ügyvédnek, aki pedig átadja vagy rögtön végrehajtásra vagy pedig fizetési meghagyásos eljárás lesz belőle.
1.000.000. Ft alatt kötelező a fizetési meghagyásos eljárás. A fizetési meghagyásos eljárás esetében a dokumentumokban megjelölt ügyvédi irodával kell felvenni a kapcsolatot és velük egyezkedni.
Ha ellentmondasz a fizetési meghagyásnak, akkor polgári peres eljárás lesz belőle, tehát mehet mindkét fél nyaralni a bíróságra.
Ha leszarod az egészet és nem reagálsz, akkor 30 napon belül jogerőre emelkedik, tehát végrehajtható lesz az összeg. Ekkor letiltják a fizetésed 33% -át, felkutatják bankszámláidat és ha van rajta annyi összeg, ami fedezi a tartozást, akkor a bank együttműködésével leszipkázzák. Ez teljesen törvényes, mivel jogerős bírósági végrehajtási eljárás keretén belül történik. Ha eddig sem jártak sikerrel, akkor felkeresnek lakhelyeden és minden ingó és ingatlan vagyonodat lefoglalják. Ha esetleg van a lakásra hiteled és arra is ráteszi a kezét a végrehajtó, akkor a hitelező bank felmondja a hitelszerződést és majd nekik is fizetheted ki egy összegben a tartozásod. Ugyan ez a helyzet ha autód van.
Ennyi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!