Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes belevágni az árfolyamg...

Érdemes belevágni az árfolyamgátba?

Figyelt kérdés
Pro és contra hozzászólásokat várnék. Éppen tudjuk még fizetni, de nagyon ki van fillérezve így a hónap. Csapda ez vagy sem?

2012. márc. 11. 13:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a legnagyobb csapda, amit eddig kitaláltak!
2012. márc. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak nem vagy a futamidő végén, akkor szerintem igen. Mi négy éve vettük fel a hitelt 30 évre. Jelenleg a törlesztő nagyobbik részét a kamat teszi ki. A gyűjtőszámlán pedig csak a tőkerész fog felhalmozódni. Ha mondjuk a havi törlesztőd 400 CHF, akkor ez 250 Ft/CHF árfolyamon számolva 100.000 Ft-os törlesztőt eredményez. Mindez 180-as árfolyamon lecsökken 72.000 Ft-ra. Ha a futamidő elején vagy, akkor ebből a 400 CHF-ből mondjuk csak 40 CHF lesz a tőketartozás, a többi a kamat. A gyűjtőszámládra tehát csak ez a 40 CHF fog kerülni a 180 Ft-os és az aktuális árfolyam különbségével felszorozva. Ez esetünkben 2800 Ft-ot jelent. Ez kerül a gyűjtőszámlára. Nyilván ez is fog kamatozni, de még mindig jobban jössz ki, mintha nem vágnál bele. Nyilván az így megspórolt összeget célszerű félretenni havonta, de biztonságot ad a törlesztőrészlet csökkenése.


Más a helyzet, ha a futamidő végén jársz és mondjuk a 400 CHF-es törlesztőből 360 megy tőketörlesztésre. Ekkor már nem biztos, hogy megéri. Ebben az esetben ugyanis a gyűjtőszámlán halmozódó összeg sokkal nagyobb lesz. Esetünkben 25200 Ft, ami szintén tovább kamatozik. Ekkor már nem vágnék bele a rögzítésbe.


Mindez csak az annuitásos hitelre igaz és erősen kisarkítva.

2012. márc. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Számoljátok ki, hogy mennyi adósság fog felhalmozódni a védelmi idő végén.

És hogy ez a megnövekedett adósság milyen havi törlesztőrészletet fog maga után vonzani. (az esetek többségében, sokkal többet)

Ha ezt nem tudjátok kiszámolni, akkor ne vágjatok bele.

2012. márc. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

6 éve van hitelünk.

Ki tudja kiszámolni, hogy menni halmozódik fel???????? Azt se tudom kiszámolni, hogy jövőhónapban mennyit fizetek. :(

Mitől csapda?

2012. márc. 11. 18:14
 5/13 anonim ***** válasza:
akkor érdemes belevágni, ha azt a pénzt, amivel havonta kevesebbet fizetsz, befekteted vagy legalábbis egy részét. pl. nyitsz egy lakástakarékpénztárat. majd ha lejár, akkor ezt a hiteledbe törleszted bele. a gyűjtőszámlás tartozásodból átvállal a bank, illetve az állam. az LTP-re kapsz állami támogatást is. én így csinálnám és hiteltanácsadóként a hozzám forduló ügyfeleknek is ezt tanácsolom, illetve LTP-ét kötök nekik.
2012. márc. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Azért csapda, mert igazából nem fizetsz kevesebbet.

Egyszerű példa:


Havonta kéne fizetned 100 Ft-ot.

A védelmi idő alatt viszont csak 20-at kell.

Viszont a maradék 80, az minden hónapban rákerül egy külön számlára amiben halmozódik. Amikor vége a védelmi időnek, akkor mondjuk 130 lesz hirtelen a havi törlesztő, és 6-10 évvel tovább kell törleszteni.

2012. márc. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Akik azt írják, hogy csapda, meg nem éri meg, azok bizonyára nem ismerik a részleteket.


Szerintem mindenképpen érdemes élni a lehetőséggel, ugyanis a fix árfolyam feletti résznek csak a tőkerészét írják fel a gyűjtőszámlára, a kamatrészt a bank és az állam vállalja át. Ha futamidő elején-közepén vagytok, akkor ez a kamatrész jóval több, mint a tőkerész. Másként fogalmazva, amit most elengednek azt nem kell teljes egészében visszafizetni a jövőben.

2012. márc. 12. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
25%

Dehogynem csapda!

Mindenképp tovább kell fizetni, így évekkel meghosszabbodik a hitel.

Mi van, ha közben el akarja adni? A tőke addig hogy alakul,amig árfolyamgát van? El lehet egyáltalán adni?

Mi van ha árverezik közben a házat? Ilyenkor mennyit kell visszafizetni?

2012. márc. 12. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Hát nem egyszerű eldönteni. Mindenki máshogy látja. Kiszámolni nem lehet szerintem, bár választ még erre nem kaptam, aki szerint ki lehet.

Ha nagyot ugrik az árfolyam, akkor nem fogjuk tovább tudni rendesen törleszteni. Viszont akkor rengeteg pénz gyűlik a gyűjtőszámlán is. És akkor tényleg az lesz,hogy még az unokáim is ezt fogják törleszteni..

És mi történik ha lesz valami az euro övezettel, mi lesz ma megszűnik az EU, mi lesz ha összeomlik a bankrendszer, mi lesz ha neadjaisten államcsődöt mond az ország. Annyira bizonytalan a jövő és a hitel meg itt van a fejünk fölött.

Lehet jobban járnánk hosszú távon forinthitellel. De 3 bankba bementem, mindenhol többet kellene törleszteni a jelenlegi "kétszereshitelünknél" még mindig. Bár az kiszámítható...de mennyire?A kamatok ott is nőnek, nem kicsit.

Borzasztó hogy nem tudom mit tegyek, miközben lehúzzák a bőrt is rólunk.

2012. márc. 12. 08:20
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Néhányan itt súlyos tévedésben vannak. Ez az árfolyamgát NEM ugyanaz, mint a korábbi lehetőség. Itt csak és kizárólag a TŐKERÉSZ fog felkerülni a gyűjtőszámlára, a kamatrészt az állam és a bank közösen vállalja. A hitel futamideje pedig ezáltal NEM hosszabbodik meg, csupán a türelmi idő lejártával együtt kell törleszteni a gyűjtőszámlán felhalmozott hitelt és a jelenlegit.


Ha a futamidő elején van valaki, akkor mindenképpen érdemes belevágni. Ahogy a kolléga írta előttem, a legoptimálisabb lakástakarékba tenni a törlesztőből megtakarított pénzt az állami támogatás miatt (vagy legalább egy részét) vagy egy külön számlán gyűjteni. Aki így tesz, annak semmilyen hátránya nem származik ebből. Ha ki van fillérezve a hónap, akkor mindenképpen kezdjetek bele, kedves kérdező, de ne essetek abba a csapdába, hogy az így megtakarított pénzt felélitek, ha csak nincs egy éppen akkor lejáró megtakarításotok, amit beleforgathattok a hitelbe.

2012. márc. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!