Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Merjek belevágni ebbe a hitelbe?

Merjek belevágni ebbe a hitelbe?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy autót akarok cserélni. Eladnám a mostani 10 éves kocsimat, és vennék egy újat. A régiért kapnék kb: 1.6 milliót, az új viszont 3.6. misi. A különbséget hitelből rendezném. 3 évre venném fel, havonta 67. ezret kellene fizetnem, + kitaláltam hogy minden év végén ha van "fölösleges" 3-400 ezrem, akkor előtörlesztek (jogszabály szerint ezért nem kérhet a bank költséget). A nettóm családi adókedvezménnyel 268ezer lesz márciustól. Szülőknél élünk a feleségemmel, szóval rezsi nincs. Előre is köszönöm a segítséget.
2012. jan. 17. 12:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nincs rezsi, nem akarsz félretenni, nem kell fizetned semmire, hiszen anyuci minden nap eléd tolja a rántott husikát, akkor hajrá!
2012. jan. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben esetleg vállalható, de abba gondolj bele, hogy a munkádat bármikor elveszítheted! Mert olyan hogy biztos munkahely, az nincs. Akkor vállald a hitelt, ha akkor is tudod fizetni, ha esetleg munkanélküli lennél, vagy kevesebbet keresnél. De ha ilyen jó a nettód, akkor miért nem spórolod össze azt a 2 milliót? Nekem hasonló a nettó fizetésem, mint a tiéd, és havonta 65.000 - 75.000 Ft-ot teszek egy megtakarítási számlára, így tulajdonképpen 2-2,5 év alatt összejön az ára a kocsinak.
2012. jan. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akarok félre tenni. És ennyiből talán sikerül is. csak a mostani autómnak elég magas a fenntartási költsége (fogyasztás, szervíz) ezért gondolkodom a cserében.
2012. jan. 17. 12:49
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekünk is 10 éves az autónk, nem élünk rosszul, de most nem akarunk semmilyen hitelt felvenni. Nagyon nem lehet tudni, mi jön. Bármikor elveszheti valamelyikőnk a munkáját (fizucsökkentés már volt, hogy elkerüljék a leépítést). Ha netán komoly ez az államcsőd dolog (nem tudom megítélni), akkor meg még rosszabb lesz.


(Más kérdés, hogy rezsi van, max. visszaélsz a szülők nagylelkűségével és nem fizetsz nekik. Nekem nem lenne pofám rajtuk élősködni. Ha pedig nem fogadnák el a pénzt, elköltöznék.)

2012. jan. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

2. válaszolónak.

Azért nem, mert most elég sokat kellene költeni a kocsira (kb fél millió) + lassan elő fognak jönni a korral járó hibák. Úgy gondolom, hogy talán egy cserével jobban járok, mert egy új autóval egyrészt nehezebben történik valami+ ott a garancia.

Ezen kívül van egy picivel több, mint egymilliós megtakarításom, amihez még akarok tenni, csak nem akarom magam teljesen lenullázni, ezért a hitel.

2012. jan. 17. 12:52
 6/8 A kérdező kommentje:
3.nak. Én már többször mondtam nekik, hogy hadd szálljak be, de nem akarják elfogadni. Azt mondják, hogy amíg megy a vállalkozás, addig nem gond, utánna meg úgyis szólnának. Ezen kívül jobban is örülnek neki hogy náluk lakom, mert nem üres a ház, + szabad időmben be tudok segíteni a vállalkozásban (Főleg áruhordás és a gépek szervizelése/szervizeltetése a feladatom)
2012. jan. 17. 12:54
 7/8 anonim ***** válasza:
Bankoktól (uzsorásoktól) hitelt? eszedbe ne jusson!
2012. jan. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsónak: akkor szerinted hogy vegyen akárki is házat? Vagy te örök életedre anyucinál akarsz lakni?
2012. jan. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!