Ha kivonnak egy autót a forgalomból, arról tudomást szerez a hitelező bank?

Figyelt kérdés
Baleset miatt véglegesen kivonják a kocsit. Úgy tudom, ha a bank megtudja, egyben kéri a hitelből hátralévő teljes összeget.
2012. febr. 15. 23:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, amíg nincs kifizetve a hitel, addig a bank az autó tulajdonosa, vagyis elméletileg kell, hogy értesítsék róla.
2012. febr. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

Lizing esetében a lizingelő a tulajdonos.

Banki hitelnél természetesen a vevő. A banknak azonban vannak bizonyos jogai. Pl. a törzskönyv a banknál van. Mivel a hitel fedezete a jármű, minden ezzel kapcsolatos változásról tudnia kell. Nem adható pl. el az engedélye nélkül. Eladási szándék esetén általában elővásárlási joga van. Ha a jármű megsemmisül vagy ellopják, elvész a fedezet, s követelheti a maradék teljes összegét egyben.

2012. febr. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A banknál lévő törzskönyv nélkül elég nehéz lesz kivonatni az autót a forgalomból. Plusz a balesetet jelenteni kell(ett volna) a banknak, mivel a szerződésben biztos, hogy benne van a kötelességeid között, hogy az auót állapotában beálló bármilyen változásról tájékoztatnod kell a bankot.
2012. febr. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
62%

Benne kell lennie a kölcsönszerződésben, hogy milyen esetekben hány napon belül vagy köteles értesíteni a bankot.

Ha kivonják a forgalomból, le kell adnod a törzskönyvet is, amit nem tudsz megtenni, mert a banknál van. Másrészt a központi nyilvántartásban szerepel hogy elidegenítési tilalom alatt áll a kocsi a bank javára. Úgyhogy amikor mégy a kivonást intézni, rögtön látják az okmányirodában és kötelességük tájékoztatni a bankot.

A forgalomból kivonással érdekmúlás miatt megszűnik a szerződés, és a bank egy összegben követeli a fennálló tőke tartozást, valamint a szerződésben meghatározott előtörlesztési díjat (ami általában a fennálló tőketartozás 2-5%-a) Adnak valami rövid határidőt a fizetésre, de nem túl sokat. Ha Cascos volt a kocsi, akkor még a biztosítótól sem te kapod meg a pénzt, hanem a bank. Volt már totálkáros hiteles autónk, onnan tudom.

2012. febr. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!