Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az ERSTE bankkal mi fog történni?

Az ERSTE bankkal mi fog történni?

Figyelt kérdés

Hallok sokféle dolgot, hogy kivonul az országból, átkerül más pénzintézet alá, nem megy el, stb.

Mi a pontos igazság? mert én bent biztos nem kérdezem meg tőlük, mert nem biztos hogy igazat mondják


2011. dec. 31. 20:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A helyzet az, hogy 41 Erste bezárt nálunk. A legtöbb - több, mint húsz - Budapesten, a többi vidéki városokban. A többi egyenlőre itt marad.
2011. dec. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ha Lázár továbbra is nekik megy,akkor lehet,hogy kivonulnak az országból.

Szerinte az Önkormányzat hitelét is rögzített árfolyamon kellene fizetni. Ha ebbe az Erste nem megy bele,a parlament elé viszi.

A legtöbb Fideszes önkormányzat az előző kormány alatt több száz milliárd devizahitelt vett fel. Ha ezeket is középárfolyamon számoltatják,akkor a bankok ezt nem viselik el.

2011. dec. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
35%

Ostobaság és olcsó hangulatkeltés. Szerintetek nem éri meg nekik a rengeteg hitel? Persze, bankfiókok bezárnak, ott, ahol nem kötődik hozzá üzleti érdek, hogy megtartsák. Én jobban sajnálom az elbocsátott banki dolgozókat, mint az Erstét.


Egyébként meg türelem. Szerintem az idő a kormányt fogja igazolni, csak könnyebb sokaknak nyavalyogni, mint türelmesen várni, és elhinni, hogy valaki végre az ország érdekében dolgozik. (Amúgy nem vagyok FIDESZ-fan.)

2011. dec. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Nincs akkora szerencsénk, hogy végleg elhúzzanak innen.
2011. dec. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

én egy pártnak a pártján se állok, mert szerintem nincs sok értelme.

viszont a lényeg, meddig érdemes az ERSTE banknál maradni, ha így alakulnak tovább a helyzetek,? kb, mennyi időt jósoltok, hogy váltsak OTP, Rafi, Uni.. stb.-re

mert nem díjaznám ha a pénzem eltűnne egyik napról a másikra

2011. dec. 31. 22:04
 6/15 anonim ***** válasza:
Ettől ne tarts. Egyrészt még egyszer mondom: ne fogja itt hagyni az eddigi hiteleit, másrészt az OBA garanciát vállal a betéteidre. Az egy más kérdés - nem akarok okoskodni, csak hangosan gondolkodom - hogy én elvi okokból sem tartom a pénzem az Erstében. Nem csak hogy devizahitelek, meg külföldi meg egyebek, de az egyik legembertelenebb bank. Ha nem valami überszuper kamatot ad (szerintem nem), akkor én a helyedben biztosan váltanék. OTP, MagnetBank, Takszövök, stb.
2011. dec. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha kivonulnának, egyesülnének stb., az nem egyik napról a másikra fog történni. Szerintem egyébként nem lesz ilyen. Nem fog csődbe menni, amikor szaladni kellene a pénzünkért. Legalábbis reméljük, bár ahogyan haladunk, bármi elképzelhető. De az nem az Erste hibájából vagy éppen akaratából fog történni.

Az biztos, hogy mi az igen kicsike megtakarításunkat nem bankban tartjuk, mert annyit nem ér, hogy adott esetben zárolják. Sok kamatot pedig egyik bank sem ad kis összegekre.

Egyébként egy megjegyzés az Erstéhez: 2008 vége óta volt ott devizahitelünk, éppen a válság előtt vettük fel. Azóta nem emeltek kamatot, amit más bankok mindenfélére hivatkozva megtettek (ismerőstől, rokontól tudom). És most a végtörlesztéshez is úgy állnak hozzá, hogy simán kaptunk kedvezményes kamatozású, egyszerűsített eljárású forinthitelt, miközben más bankok egyenesen megtagadták a forinthitelezést. Sőt maga az ügyintéző ajánlotta fel, különben nem is tudtunk volna róla. Szóval ilyen szemét ez az Erste Bank. Lehet szeretni vagy utálni a bankokat, ésszel és a tények alapján kell erről is gondolkodni.

2011. dec. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Úgy látszik, ez is olyan, mint ha pl. egy orvosról érdeklődik valaki - vannak rossz és jó, esetenként szélsőségesen ellentétes vélemények.

Nekünk nincs sok megtakarításunk, csak a folyószámla mellett kötünk le kisebb összegeket, amennyit tudunk. És míg az OTP 1,25 %-ot fizet így, az Erste 3,2 %-ot.

Akinek nagy összegek állnak rendelkezésére, azok nyilván körülnéznek a magasabb kamatok után.

Én pl. csakis azért vezetem a folyószámlámat az OTP-nél, mert nekik minden bokorban van ATM-jük, és nagyon jó a netbankjuk.

2011. dec. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
10%
Magyar bankba /OTP. Takszöv, FHB/ vélelenül se tedd a pénzed. Itt még azokat is lenyúlhatják. Ausztriában kiírják a kis barakkbankokra, hogy "Mi nem lopjuk el az Ön pénzét" Mit gondolsz, mire céloznak?
2011. dec. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Nincs akkora szerencsénk, hogy végleg elhúzzanak innen."


Miért is lenne szerencse?

2012. jan. 1. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!