Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik bankkal jarok a legjobb...

Melyik bankkal jarok a legjobban? (Kerlek olvasd el! )

Figyelt kérdés

Diak vagyok, szeptemberben kezdem a tanulmanyaimat kulfoldi egyetemen. Valasztanom kell egy bankot, mivel a szuleim forintban utalnak majd, gondoltam forintalapuval jarok a legjobban. Feltetelezem felvehetem majd euroban, vagy csak forintban? Tudna valaki segiteni? Es melyik bankkal jarok a legjobban? Gondoltam kint nyitok egyet, de inkabb meg itt, a szuleim hajlandoak bankot valtani, mert ok az otp-nel voltak de ott a penzfelvetel csak havi 2x ingyenes, ha jol tudom. Nezegettem, es az unicredit tunik eddig a legjobban, ingyenes kp felvetel ahanyszor akarom, az osszes eus orszagban megtalalhato az unicredit fiokjai. Ti mit ajanlanatok?


Valaszokat elore is nagyon szepen koszonom!


2011. aug. 19. 12:02
 1/4 A kérdező kommentje:
Egyebkent az azert fontos,hogy azonos banknal legyunk a szuleimmel, mert ha jol tudom ugy egyes bankoknal ingyenes az utalas, pl. az unicreditnel is.
2011. aug. 19. 12:03
 2/4 tetro ***** válasza:
az otp-nél igazából minden drága. az unicredit sok szempontból jó. ha kinn veszel ki pénzt, nem tudom azt hogy számolják át. azt hiszem középárfolyamon, így nagyjából mindegy, hogy forint vagy deviza számlád van.
2011. aug. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Cib cibezz, esetleg opt junior? de ha az eu-ban akarsz felvenni eurot akkor mindenképp unicredit
2011. aug. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azt fontos látni, hogy a hazai bankszámlák közötti utalás díja elenyésző a kinti készpénzfelvétel díjához képest. Az Unicreditnél valóban ingyen tudsz felvenni pénzt Unicredites automatákból külföldön is. Nézd meg, hogy ahova te mész, ott van-e. Ha van, ez a legjobb megoldás.

Csak a teljesség kedvéért: Három költséggel kell számolnotok:

1. Szüleid utalnak neked

2. Számlád havi díja

3. Készpénzfelvétel


Az első akkor a legolcsóbb, ha egy banknál vagytok, de nem egy nagy összeg. A másodikat meg kell nézned, olcsó csomagot válassz. A harmadik az igazán jelentős tétel, a megoldás az Unicredit.


A legolcsóbb akkor lehetne egyébként a te szempontodból, ha szüleid átmennének az Unicredithez, az ő számlájukhoz társkártyát kapnál, és azt használnád külföldön. Nyilván ez csak akkor érné meg szüleidnek, ha nekik egyébként is megérné más szempontokból átmenni az Unicredithez.

2011. aug. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!