Mi fog most történni?

Figyelt kérdés
Két hitelünk van, két különböző banknál. Egyik sem jelzálog, csak személyi kölcsönök. A férjem fél éve munkanélküli, én itthon vagyok a 9 hónapos babánkkal. Most jött el az idő, hogy nem tudunk tovább törleszteni. Tudom, hogy behajtó cégekhez kerülnek a hitelek, hívogatnak majd, követelik az egyösszegű befizetést, de nem fogok tudni akkor sem fizetni. Mi történik ilyenkor? Mikor kerülünk KHR-re és min kell keresztülmenni addig is?
2011. aug. 20. 16:34
 1/3 anonim ***** válasza:

azon kívül, hogy nem értem, hogy minek szülsz, ha munkanélküli a férjed, azt pláne nem értem, hogy miért nem lehet bemenni a bankba és tárgyalni velük az átütemezésről...ha van jelzálogalapotok, akkor meg kéne próbálni egy adósságrendező hitelt felvenni


a férjed szakmája mi?

2011. aug. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Semmi problémánk nem volt, amikor a babát vállaltuk, 3 hónapos volt a lányunk, mikor a férjem munkanélküli lett! Az egyik hitelünk egy olyan banknál van, ahol nem ismerik azt a szót, hogy "átütemezés". Biztosan tudom, ugyanis ott dolgoztam néhány évig. Nincs ingatlan fedezetünk, anyósomékkal élünk egy családi házban. Ők meg nem engedik az ingatlant terhelni.
2011. aug. 21. 16:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagyon jól teszik, hogy nem engedik terhelni, nekik legalább eszük van. Így azt nem vehetik el.

Ha meg tőletek se vehetnek el semmi vagyont, akkor nem aggódnék túlságosan. Majd addig kamatozik tovább, ameddig nem tudják behajtani, ha lesz munkátok, majd letiltják a fizetésből. A behajtó cégeket meg meg kell fenyegetni, hogy ha mégegyszer fel mernek hívni, magnóra veszitek, és feljelentitek őket zaklatásért. Menjen csak tovább végrehajtóhoz, az úgyse nagyon tud mit csinálni, ha nincs mit foglalni.

Anyósodék helyében aggódnék mondjuk az ingóárverezés miatt ,ha hozzájuk vagytok bejelentve, mert akkor vihetnek bármit a lakásból, ha nem tudjátok bizonyítani, hogy nem a tietek.

2011. aug. 22. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!