Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha nem tudom egy pár hónapig...

Ha nem tudom egy pár hónapig fizetni a hitelemet, és a bank nem ad haladékot, akkor mi fog történni, mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Gondolom felszólítanak majd, hogy egy összegben rendezzem, ezt én nem fogom tudni, és legközelebb már csak az lesz, hogy vonják a fizetésem 33%-át (gondolom én)
2011. ápr. 15. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:
A harmadik hónap után várható a bank alvállalkozóinak offenzívája. A "behajtócégek" magukat a bank alkalmazottainak beállítva (részben igaz) a felmondott szerződés HELYREÁLLÍTÁSÁT kínálják fel némi plusz pénz ellenében (ami egyébként az ő munkadíjuk). Amint az elmaradt összeg és a "behajtási díj" kifizetésre került minden megy tovább mint addig. 4-5-6 hónapnyi elmaradás esetén "rezeg a léc" mert lehet,hogy a bank él a szerződésben rögzített opciós vételi jogával és elbukod az autót vagy ingatlant a tartozás,kamatok és egyéb költségek fejében. Plusz különbözetet a legritkább esetben adnak a gyakorlat az,hogy inkább még marad fizetnivaló (különösen autóhitelek esetében ahol nagy az amortizáció,az avulás pénzbeni mértéke). A bankokkal lehet egyezkedni,átütemezést kérni,futamidőt módosítani vagy esetleg másik pénzintézetnél kedvezőbb konstrukcióra átváltani de azt neked kell kezdeményezned. Javaslom a brókerirodákat,minimális pénzért mindenre tudnak megoldást. Sok sikert !
2011. ápr. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kimerítő választ. Személyi hitelem van az otp-nél, fedezet nélküli. A havi törlesztőrészlet nagyon nagy, és már egyszer-kétszer kértem a halasztást, meg az alacsonyabb részletet, ezért félek többször már nem mennek bele.
2011. ápr. 15. 17:28
 3/5 anonim ***** válasza:
Bróker cégeket,irodákat nem javasolnám.A gatyádat lefogják venni sikerdij cimén,ha sikerűl valamit intézniük.Inkább te menj egyezkedni,vagy inkább vonják a fizetésed 33%-át.Végűl is tökmindegy,hogy a bank húz le, vagy a végrehajtó számol fel végrehajtás cimen csinos kis összegeket.
2011. ápr. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A személyi kölcsön nem olyan nagy gáz mintha fedezettel bíród volna. Igazából nem nagyon tudnak veled mit csinálni azon kívül,hogy ügyintézők főállásban napi szinten hívogatnak telefonon újabb és újabb összegeket,határidőket követelve és végrehajtóval meg bírósági perrel fenyegetőzve. Ettől sem kell megrettenni,haiszen a pereskedés sokáig húzódik és ha közben egy-egy összeget be is fizetsz "fizetési hajlandóságot mutatsz" akkor itt el is akad a dolog.

A brókercég pedig nem a sikerdíjról szól az a pályázatírók szakterülete. A közvetítőcég le van szerződve 8-10 pénzintézettel és pénzügyi szakemberek segítségével választhatod ki a neked leginkább kedvező konstrukciót. A jutalékot a banktól kapjáktehát áttételesen ugyan de te fizeted viszont észrevehetetlenül mert a törlesztőrészletek kamatába van építve. Szóval fizess egy részletet 2-3 havonta míg utoléred magad és ne stresszelj,nincs miért.

2011. ápr. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !
2011. ápr. 16. 12:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!