Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megtakarítás és diákhitel....

Antimod kérdése:

Megtakarítás és diákhitel. Szerintetek melyik lenne a jobb megoldás?

Figyelt kérdés

Van diákhitelem, szép naggyá duzzadt az évek során a visszafizetendő összeg.

Van egy megtakarításom is, ami ennél kicsit több.


Két lehetőségem van:

1) Végtörleszteni a diákhitelt, és majdnem tiszta lappal folytatni a megtakarítást, vagy

2) mindkettőt folytatni, és időközönként előtörlesztéssel csökkenteni a kamatalapját a diákhitelnek, és közben a minimum törlesztőrészletet fizetni.


Mindkét opciónak vannak előnyei és hátrányai.

Ti melyiket választanátok?


2011. dec. 18. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Leírnád mindkét verzió előnyeit hátrányait és a dh és amegtakarítás összegeit? Így könnyebb lenne ötletelni!
2011. dec. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Diákhitel: 1,4 millió körül van

Megtakarítás: 1,6 millió körül van


1. verzió előnye (szerintem): a mostani havi törlesztőrészletet hozzá lehetne csapni a havi megtakarításhoz, így az gyorsabban növekedhetne.


hátránya: hát ugye ugrik az összes nagy része, sokkal kevesebb kamatot várhatok belőle.


2. verzió előnye: több a kamat a megtakarításon, valamint a diákhitelt szép apránként törlesztem, ahogy jönnek extra pénzek innen-onnan.


hátránya: tovább nő esetleg a hiteltartozás, + a gond, hogy egyáltalán van.

2011. dec. 18. 16:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire biztosag a jelenlegi rendszeres beveteleid. Ha vegere jarsz a hitelnek marad ugye 200K, ami ha nincs biztonsagi tartalekod es nem tudsz tamaszkodni szulore vagy valakire ha barmi komolyabb problema adodik akkor eleg vekony osszegnek szamit.


Ha van megfelelo tamaszod vesz esetere, okvetlen fizesd ki a diakhitelt hiszen a diakhitel kamata nagyobb mint amennyit a toked hoz evente.

2011. dec. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha a megtakarításod kamata nagyobb, mint a diákhitelé, akkor tartsd meg mindkettőt. De ha a diákhitel kamata nagyobb, akkor fizesd ki és utána takaríts meg. Ahhoz, hogy eldöntsd, kell egy papír, ceruza, és a pontos adatok mindkét esetben a kamatról, költségekről.

Tény, hogy ha visszaesik a megtakarításod, akkor kevesebbet fog kamatozni, de szerintem jelenleg a két kamat kioltja egymást, sőt összességében negatív kamatod van (többet visz el a diákhitel, mint amit hoz a megtakarítás). Ennél a minimális pozitív kamat, sőt még a nulla is több.

2011. dec. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!