Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mibe, hogyan fektessem be a...

Mibe, hogyan fektessem be a pénzem?

Figyelt kérdés
Van 3,5millió forintom. Jövő tavasszal lenne rá szükségem, de addig szeretném valamibe "befektetni", hogy biztosan ne tudjak hozzányúlni. Gondoltam arra, hogy beváltom euróba, és úgy oda adom egy családtagomnak, de félek attól, hogy addigra lejjebb mehet az euró ára, és bukok rajta. Vagy ne csináljak vele semmit, "tegyem be a párna alá" és akkor tuti 3,5millió marad a 3,5millióm? Ötletek, tanácsok, javaslatok?
2011. nov. 28. 09:17
 1/9 anonim ***** válasza:
bankba beteszed - 7-8% éves plusz!
2011. nov. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem tudom 1 évig nélkülözni, csak 3-4 hónapra maximum.
2011. nov. 28. 09:36
 3/9 anonim ***** válasza:
van 3 havi diszkont kincstárjegy, aminek az éves hozama 6% felett van általában, de most lehet több is mert szivatják az államot. Ez infláció feletti hozam, és legalább nincs árfolyamkockázat.
2011. nov. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az éves hozam nem azt jelenti, hogy egy teljes évre le KELL kötnöd. àltalában 2,3,6,9 hónapos lehetöségeid vannak.
2011. nov. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ezt a diszkont kincstárjegyet már olvastam máshol is. Őszintén szólva nem nagyon értek a tőzsdéhez, sőt, egyáltalán nem értek hozzá.

Ha befektetem dkj-be, a 3,5milliót, akkor 3 hónap múlva mekkora hozamra számíthatok? Azon biztos nem lehet bukni?

2011. nov. 28. 10:07
 6/9 anonim ***** válasza:
ca. 50-60e HUF (minusz kamatadó)
2011. nov. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ez most a dkj, vagy ha lekötöm bankban?
2011. nov. 28. 10:12
 8/9 anonim ***** válasza:
A CIB bank most hirdet akciót 3 hónapos futamidőre 7.25 % EBKM-re, de nézd meb a többi bankot is mindenütt lehetséges 3 hónapra lekötni. Amelyik jobb azt válaszd!
2011. nov. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hogy melyik banknál a legérdemesebb lekötni, azt egy független tanácsadó tudná megmondani. Megspórolja a bankba való rohanásra szánt idődet, és a tanácsa neked nem kerül semmibe. Én találkoztam eggyel, azóta jó ismerősöm, és többmindenben tud segíteni, nemcsak befektetésekben.
2011. nov. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!