Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a teendő? Hol a pénzem?

Mi a teendő? Hol a pénzem?

Figyelt kérdés

Nincs meg az utalt összeg;az történt hogy hogy "X" utalt volna nekem,de sajnos rossz számlaszámra.Illetve egy régebbi partiscumos számlaszámra ami már egy éve meg lett szüntetve!

Hogyan lehetséges hogy erre a számlaszámra még lehet utalni,holott már egy éve megszűnt?

Lehet rá mert kipróbáltam.

Mi a teendő?Hol a pénzem?


2011. okt. 3. 11:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a küldőnek kéne jeleznie a bankja felé, hogy rossz számra utalta az összeget. A banknak elviekben intézkednie kellene, hogy visszakerüljön a pénz. Remélem meg van még a bizonylat, vagy akármilyen papír, amit utaláskor adott.

De közben neked is kéne menned a patiscum-ba, és érdeklődni, hogy helló, mi van

2011. okt. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha egy nem létező számlaszámra utalnak akkor a bank egy "függő" számlaszámra rakja a pénzt, ahonnan az utaló visszakapja. Utalni pedig azért tudtak, mert ugye a másik bank nem tudhatja, hogy az egy élő számlaszám, vagy létező számlaszám, különböző adatvédelmi okokból.

2011. okt. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Köszönöm a válaszokat!Már megoldódott!Igazatok volt!A bank visszautalta az összeget oda ahonnét érkezett!
2011. okt. 3. 17:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!