Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fedezetcsere otp banknál...

Fedezetcsere otp banknál 2011-ben hogy történik?

Figyelt kérdés

2007-ben vettem fel 7 milliót devizában (jpy) ami most 12.

Már évek óta árulom, és végre találtam egy vevőt a házamra hiszen egyre nehezebb törleszteni a hitelt. A szép nagy kertes házamból kész vagyok egy panelbe költözni, hogy ne kerüljek én is a bebukott hitelesek táborába, de a bank azoknak is keresztbe tesz és ellehetetleníti a helyzetét aki tudna magán valamilyen módon segíteni. A házam 13,2 millióra értékelték és jelenleg van rajta 12 millió, mégsem költözhetek egy 9 milliós panelbe mert arra csak 5 milliót terhelnek rá. A jelzálog közel felét (5 milliót) kifizetnék úgy hogy anyukám segít még 1 mft-tal. Így gyakorlatilag majdnem ki is fizettem a 7 milliót, lévén 4 éve havi 70-et is törlesztem rendesen, viszont a megemelkedett árfolyam miatt patthelyzetbe kerültem. Nem értem, hogy a vásárolni kívánt ingatlanra miért csak 5 millió kerülhet, ha a jelenleg jelzáloggal terhelt ingatlanomon ami 13,2 mft értékű megtűrik a 12 milliós terhet?????? Én nem kérek pénzt nem várok el sem a banktól, sem az államtól, sem az adófizető polgároktól hogy helyettem megfizesse az általam felvett hitelt, nem sírdogálok hogy közel duplájára emelkedett, hanem próbálom menteni a menthetőt saját erőmből de nem engedik!!! Mi a teendő ilyenkor, került valaki hasonló patthelyzetbe?


2011. aug. 30. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Figyelj, megváltoztak a hitelfelvételi szabályok, jogszabály szerint a megvásárolni kívánt ingatlan, azaz a te esetedben panellakás értékének csak egy bizonyos %-ig lehet terhelni!

Tehát olyan, mint régen, hogy akár 80 %-ig is lehetett terhelni az ingatlant megszűnt.

2011. aug. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én ezt vágom, de nem akarok új hitelt felvenni sőt ki akarom a régi felét fizetni hogy kevesebb legyen a törlesztőrészletem, egy kisebb panellakásba költözöm hogy ez kivitelezhető legyen. Ha kifizetném a teljes hitelt akkor a maradék kb. egy millióból még egy garázst sem kapok, a két gyerekkel mégsem mehetek a híd alá??? Számomra megoldást jelentene ez az "akció" hisz ha most bebukom a hitelt akkor a 11,2 mft hitelbiztosítéki érték is alacsonyabb mint maga a hitel szóval lehet meg sem kapnák a pénzüket teljes egészében ha elárverezik. Egy 9-10 milliós panelre meg csak 6,5 milla kerülne. Nem vagyok jó matekos de sokkal kisebb lenne a bank kockázata is mint jelen esetben arról nem beszélve hogy nekem is jóval kevesebb lenne a törlesztőrészletem. Ők többszörösen jól járnak, én már kevésbé és még így is keresztbe tesznek.

Hol itt az igazság? Megvárják míg az összes devizás az utcára kerül???

2011. aug. 31. 12:16
 3/5 A kérdező kommentje:
Amúgy ugyanúgy lenne mint 2009-ben hogy 85% a hitelbiztosítéki érték és annak a 65%-áig lehet terhelni, csak épp most dupláján van a hitelem és nyilván ezt az értéket nézik. Ilyen erővel mondhatnák azt is hogy vonjak még be ingatlant a jelenlegi mellé, vagy fizessek ki X összeget a hitelből, mivel jelenleg sem nyújt a házam elegendő fedezetet. De ezek szerint örülhetek hogy erre eddig nem is került sor és inkább fogjam be???
2011. aug. 31. 12:21
 4/5 anonim válasza:
Ugyanígy jártunk tavaly ahogy te. Most anyósnál lakunk 2 gyerekkel a házunk meg kiadva, hogy tudjuk fizetni a hitelt. Nem engedte nekünk sem a cserét, így nem maradt választásunk. Azt mondták mutassak be még egy fedezetet... Röhej, de belenyugodtunk, nincs választásunk. Írhatsz a háttérműveletinek egyedi elbírálást kérhetsz hátha neked összejön. De azt szajkózzák, hogy a jogszabály az rám is vonatkozik és nem áll módjukban segíteni. Sok sikert!
2011. aug. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom! :-( Ez nem túl jó hír sőt egyenesen borzasztó! Ide juttatták az országot??? Nem tudom felfogni, de leginkább azért nem, mert az ötletemmel A BANK JÁR JÓL!!!

Remélem javul a helyzetetek. Kitartás!

2011. szept. 1. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!