Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogy is van most ezzel a 180...

Hogy is van most ezzel a 180 Ft-os frankkal a lakáshitelnél? ERRŐL EDDIG NEM VOLT SZÓ?

Figyelt kérdés
Ma hívtuk fel a bankot és azt mondta nekünk nem jár mert kapjuk a könnyített hitelt 2 évig a 25 %-ot fizetjük. De ez 1,5 év múlva letelik a 180-as frank pedig 3 évig van akkor még maradna rá 1,5 évünk viszont csak decemberig lehet igényelni. Ráadásul belekerülne vagy 50 ezer forintba ami több mint 1 év alatt térülne meg. Hol itt a segítség?
2011. aug. 24. 16:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A segítséget már megkaptátok, hiszen könnyített hitelt fizettek. Az alatt az idő alatt takarítsatok meg annyit, amennyit csak bírtok, hogy utána ne legyen gond. Magadon segíts ezzel, akkor nem lesz probléma.
2011. aug. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ja köszi, kezdtünk 35 ezerrel most a 25 %-ot fizetjük 19000 ennek a 4*ese 80 ezer lenne, 70 ezres fizetésből mutasd meg hogy spóroljak ha csak ez az egy 20 ezer forint+ a rezsi na meg ha dolgozni akarok ne pusztuljak éhen ugye?
2011. aug. 24. 16:31
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Már ne is haragudj, de kezd elegem lenni a sok nyavalygó devizahitelesből, akik azt hiszik, majd az adófizetők fogják helyettük fizetni a hitelüket! Nagyon sokszor el lett mondva, hogy nem volt kötelező felvenni. Senkinek a fejéhez nem tartottak fegyvert, mikor felvette! Csak ugye mindenki azt gondolta, hogy úgy sem drágul annyit a chf! Ráadásul ti már kaptatok könnyítést, tehát már segítettek nektek, mellyel nem éltetek, így mire számítatok? A bank visszavárja a pénzét!
2011. aug. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egyetértek.

Értem én, hogy sok a törlesztő a fizetésetekhez képest, de egy kedvezményt már kaptatok, mit vársz még?

2011. aug. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Semmit, egyébként hozzáértőt kérdeztem volna hogy valóban így van-e, mert eddig ezt sehol nem mondták. Egyébként nem tehetek róla hogy nem tették a seggem alá a házat így nincs miből megspórolni.
2011. aug. 24. 17:56
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja, egyébként nem tudom honnan veszed hogy nem éltünk a könnyítéssel mert fizetjük havonta rendszeresen, csak nem tudom ti " új milliomosok " mit szólnátok ha elvileg jelenleg havonta 5000 több maradna a zsebedben, egyébként 2 munkahelyen dolgozom FIZIKAI munkásként nem irodában ücsörgök a kényelmes légkondiban, csak a jogi értelmezést kértem, egyébként meg ha idegesít minek olvasod el a kérdést, rá se kell kattintani, azért írtam ide, talán vannak még olyanok mint mi és meg döbennek a helyzeten. Ez Magyarország, tartsunk össze, ha gazdag vagyok leszarom a kicsiket, csak épp ti is belőlünk éltek.
2011. aug. 24. 18:09
 7/11 anonim ***** válasza:

Sajnos ez így van és volt is róla szó.

Azt én sem értem, hogy miért vannak ezek a korlátozások.

Az állami segítség itt egy nagy nulla, gyakorlatilag egy banki konstrukcióról van szó, ami alapvetően a banknak jó, de ezt a sok "adófizetők pénzét" féltő majom nem tudja.

2011. aug. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Na igen, most találtam egy cikket ami azt írja ezt a rögzíttet árfolyamot kb. 100 000 család tudja igénybe venni. Nem valami sok.
2011. aug. 24. 18:51
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

De hiszen mondták többször, hogy ezt nem mindenki tudja majd igénybe venni! Volt róla szó, csak legfeljebb nem mindenhol részletezték, te meg nem figyeltél.


Hol itt a segítség? Mi alapján követeled te a segítséget? Az nem olyan ami alanyi jogon jár, csak adható.

Én inkább maradtam albérletben, és nem vettem fel hitelt, hogy ne kerülhessek ilyen helyzetbe. Ha te kapsz pénzt segítség képen akkor én is kérek!

2011. aug. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jól értem, hogy 76 ezer lenne a törlesztőd, nettó 70 ezret keresel, és a negyedét kell fizetned 2 évig, ami csak 20 ezer? Hány évre vetted fel azt a hitelt? Mert ha legalább 10 évre, akkor jelenleg rohamléptékben növekszik a tartozásod, azért mert csak a negyedét fizeted, és az messze nem fedezi csak a kamatot. Ha ez így van, ebbe a könnyítésbe egyáltalán miért mentél bele? Neked az lett volna az érdeked, hogy minél gyorsabban eladd a lakásodat, és visszafizesd belőle a hitelt, mert így csak egyre nagyobbat fogsz bukni, és egész életedre eladósítod magad. Akkor segített volna ez a rajtad ez az egész, ha ezen időszak alatt félre tudtad volna tenni a teljes törlesztő 3/4-ét, és azt svájci frankba fektetted volna(ésszel, közben figyelve az árfolyamváltozásokat), utána meg azzal törlesztenél(már ha adnak rá lehetőséget). De így???


Arról meg ne is beszéljünk, hogy hogy vehettél fel 70 ezres fizetéssel ekkora hitelt??? Egyrészt te hogy gondoltad, másrészt a bank hogy gondolta, hogy ad(jó, persze a bank átmeneti likviditási gondjain segítesz azzal a negyed törlesztővel, mert úgyis tudja, hogy a hitel már bukta, csak nem tud egyszerre akármennyi lakást elárverezni)?

2011. aug. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!