Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen bankkártyát ajánlanátok...

Milyen bankkártyát ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkoztam a k&h-n is de a cib junior is megtetszett aztán sokan a raifaizent ajánlották. (14 vagyok)

De rájöttem,hogy interneten is sokat szeretnék vásárolni. Akkor melyik?


2011. júl. 19. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Bankkártya többnyire csak egyfajta van a junior és diákszámlákhoz.

Jól értem, hogy igazából bankot választanál?

2011. júl. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen és kérlek segits mert semmit nemtudok róla és mi az a master card?
2011. júl. 19. 15:31
 3/7 anonim ***** válasza:

A MasterCard az egy kártya márka.

Mivel nem ismerem egyébként annyira a bankokat, és a helyedben a következőt tenném:

- beszélnék a szüleimmel a témáról

- körbenéznék a lakhelyem környékén, milyen bankok vannak

- mivel szünet van, bemennék mindegyikhez és tájékoztatást kérnék

- otthon összehasonlítanám a díjakat, elérhető automatákat, netes elérhetőségeket, stb és döntenék


A kártya miatt ne aggódj, ugyanúgy tudsz vásárolni mindegyikkel, a speciális kártyákra szerintem úgysincs szükséged (külföldi utakhoz, hotelekhez szükséges)

2011. júl. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
naés interneten? van egy hely ahol muszály vásárolnom és kidobja a választható kártya márkákat de a cib meg ezek nincsennek benne amit ismerek az a visa meg maistro meg master card de ezek külön bankok vagy hogy?
2011. júl. 19. 16:16
 5/7 anonim ***** válasza:

"van egy hely ahol muszály vásárolnom" - olyan hely nincs, ahonnan muszáj vásárolni


"cib meg ezek" - ezek BANKOK


"visa meg maistro meg master card" - ezek BANKKÁRTYA TÍPUSOK


Feltételezem, még nincs bankszámlád. Tehát gondold át még egyszer a fentieket, és majd olyan bankot válassz, ahol a neked megfelelő számlát és a neked megfelelő kártyát is tudják adni

2011. júl. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1. Ne görcsölj. Bármelyik bankhoz mész, alapvetően olyan kártyáőd lesz, amit bárhol használhatsz. (A MasterCard, Maestro, és a Visa a leggyakoribb. Ezeket a magyarországi üzletek 99%ban elfogadják.)

2. A kérdés az, hogy melyik bank melyik számláját válaszd. Itt két szempontot tarts szem előtt: egyrészt érdemes lenne kihasználnod, hogy fiatalkorú vagy, mert a legtöbb banknál van junior kedvezmény, másrészt először ott érdemes körülnézni, ahol a szüleid számlája van, mert jó esetben a legtöbb banknál erre is van kedvezmény (úgy értem, ha egymásnak utaltok).


Egy nagyon profi honlap korodbelieknek:

[link]


Utánakerestem neked, íme egy összesítő oldal linkje, ahol ifjúsági bankkártyák, bankszámlák találhatóak:

[link]


Sok sikert!

Ja és az utolsó mondatodhoz: neten szinte bármelyikkel (Visa, Maestro, MasterCard) tudsz vásárolni, csak legyen pénz a számládon :)

2011. júl. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A bankjegykiadó automaták többsége OTP-s.Ezt érdemes figyelembe venni!
2011. júl. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!