Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Raiffeisen banknál, hogy...

Raiffeisen banknál, hogy működik ez? Letilthatják a pénzt, ennyi miatt?

Figyelt kérdés
Felhivtak ma,hogy ebben a hónapban nem fizettem a törlesztőt 33 ezer ft (21.-én kellett volna fizetnem)és közölte az úr,hogy ha nem fizetek hétfőig akkor megkeresik a munkáltatómat és letiltják. Eddig mindig rendeztem a befizetést és csak kezes vagyok. Nem mellesleg a titkos mobilomon hívtak aminek a számát soha sehol senkinek nem adtam meg és nem is az én nevemen van a mobil. Ami még felhúzott,hogy este 6-kor hívott és nem éppen kellemes hangnemben beszélt az illető. ez igy működik ennél a banknál is? És mindezt ennyi pénz miatt?
2009. márc. 26. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy az adta meg a telefonszámodat akinek kezesnek mentél.
2009. márc. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor tilthatja le a fizudból az összeget, ha a fizud is a számlájukra megy.

Ha nem hozzájuk jön a fizetésed, nem teheti meg, és nem is ezzel szoktak fenyegetőzni, hanem írnak egy levelet, ahol leírják punk - tum, ennyi nap áll rendelkezésedre, ha nem teljesítesz, akkor: végtehajtó!

A telefonszámodat megtudhatták attól, akinek elmentél kezesnek , de bármilyen úton - módon megtudhatták ( gondolom vannak kapcsolataik az ilyesmik kiderítésére ).

Egyébiránt ha csak szóban tájékoztatott, az kevés ( hacsak nem készült róla felvétel,de erről előre kellett volna még a beszélgetés elején tájékoztatni Téged ), dokumentum kell róla, az beszél!

Márcsak azért is, mert a jogszabályi pontokat - amik erre vonatkoznak - meg kell jelölniük hivatkozásul, nem egy ziháló bunkót ( este ) 18 órakor "rád küldeni",aki még azt se nyögi ki

hogy felveszik a beszélgetést , amit igenis jogod van megtudni.

2009. márc. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként, ha náluk vezeted a számlát, még ennél is kevesebbet letilthat, de van egy mérce - ha jól tudom - hogy az aktuális fizetésed max.? %-a felett rendelkezhet.
2009. márc. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A testvérem kezese vagyok és egy háztartásban élünk. Fura,hogy őt nem hivták hanem azonnal engem. És ez a telefonszám dolog.... nos a tesóm nem adta meg. És mégegy furcsaság: én a másik mobilom számát diktáltam be és a vonalasomét. De egyiken sem keresett,csak ezen amit a párom miatt tartok fent mivelhogy ezen vele ingyen beszélek és az ő nevén van.A számlámat nem náluk vezetem. Úgy látszik ez a legújjabb banki szokás: fenyegetni az ügyfelet. A bank leírta magát nálam az biztos!
2009. márc. 26. 22:31
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a hitelbírálatkor/szerződéskötéskor adtál felhatalmazó nyilatkozatot (általában a munkáltatói záradékába csempészik...) arra vonatkozóan, hogy a fizetésed letiltásához hozzájárulsz, és ezt a munkáltatód NEM húzta le (a MOL csípőből lehúzza, ha ilyen szerepel rajta, de még ahhoz sem járul hozzá, hogy őket megkeressék az adatok egyeztetése véget!!), akkor bizony letilthatják a fizetésed 33%-áig.
2009. márc. 27. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk más banknál van a kocsi részlete , de ha 2 hónappal elmaradunk akkor udvariasan felhívnak , hogy esetleg mikor tudnám rendezni ! Megbeszéljük , hogy mikor tudom leghamarabb és kész , nekik úgy látszik az a lényeg hogy fizessek , nem az hogy zaklassanak!
2009. márc. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Szia! Sajnos én nagyon sokat tudok mesélni erről a nagyszerű bankról, és kizárólag csak negatív előjellel.

1. tilthatják a fizudat-nem kell, hogy hozzájuk érkezzen-, de csak abban az esetben. ha a fennálló tartozás eléri a minimál bért és 90 napja fennáll. Tudom, enyémet már tíltják:( egy hitel letíltás esetén ez max. 33% lehet, amennyiben több letíltás érkezik a munkáltatódhoz, max. 50%-ot vonhatnak összesen (ez is megvan...).Ez egészen addig megmarad, amíg 0-ra ki nem rendezitek a tartozást.

2. Titkos mobilon való zaklatás... ez is megvolt:( a szerződésben csak én szerepelek, mint adós. Ehhez képest édesanyámat is nyár óta zaklatják a szintén titkos mobilján, illetve fenyegetik. Közöttünk (bank és én) már jó pár hónapja k.rva anyázásig, telefon rányomásig, nem felvételig terjedt ki ez a nagyszerű ügyfélcentrikus és emberhez méltó kommunikáció. Napi 15 hívás reggel 7 és este 9 között bármikor(persze rejtett számról, mert így korrekt!)számonkérés, elszámoltatás, hangpostámon hagyott fenyegetőzés, amit el tudsz képzelni! mintha a seggükből rángattak volna ki! egy idő után elgurult a bogyóm, nem vettem fel, ha hívtak és mégis felvettem, megengedtem magamnak ugyanazt a stílust. érdekes, az nem tetszett nekik. írtam mailt, megszűnt a számom, szorítkozzunk mailre vagy postai kommunikációra! azóta csak a behajtó céggel beszélek, de velük is csak addig, amíg azt a stílust használják, amit mint ember, akár adós(mint tudjuk, a bank úgyis megkapja, amit akar, sőt!!!!...)nem utolsósorban ügyfél megérdemlek és jogosan elvárhatok. voltam ügyvédnél, bereklamáltam a beszélgetéseket...szóval amit tudtam-azt hiszem- mindent megtettem, hogy ne keserítsék tovább az életemet... Sok sikert! csak annyit tudok javasolni, hogy ne hagyd magad! sajnos, mint kezes ugyanúgy hívható vagy, és az adós kellett, hogy a szerződésnél vmilyen elérhetőségedet megadja. Állj ki magadért, ne ijedj meg a fenyegetőzésektől, mert ha látják, hogy tisztában vagy a jogaiddal és az Ő határaikkal is, vissza fognak venni az arcukból!!!

2009. márc. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szóval, megint sok-sok butaságot olvasok itt.

Sajnos a bankok sok mindent megtehetnek, mert az állampolgárok nem ismerik a jogaikat.

Munkabér kérdése. A Munka Törvénykönyve és a bírósági végrehajtásról szóló törvény rendelkezései az irányadók.

A munkabérből levonni csak jogszabály rendelkezése alapján, vagy jogerős végrehajtható határozat, illetve a munkavállaló felhatalmazása alapján van lehetőség.


A bankszámlán lévő pénzhez nem nyúlhat hozzá, ha nincs megbízása tőled, illetve a lehetőség nem szerepel a szabályzatban vagy a szerződésetekben.


A szerződésben szoktak előrendelkezni, hogy előzetesen hozzájárulsz, hogy ha nem fizetsz, akkor a munkáltatódat felhatalmazod arra, hogy a fizetésed odamenjen.

(Most fog hörögni sok jelenlévő munkaügyes!!!)

Sokan tudatlanok és buták a cégeknél és ezeket az előszarokat végre is hajtják. Törvénysértő!!!

A munkavállaló munkabérét a munkáltató is köteles védeni.

Tudni kell, hogy semmis az szerződésnek olyan kikötése, ami szerint az egyik fél előzetesen lemond valami bizonytalan és esetleges kártérítés miatt a jogorvoslatról.


Az én osztályomon az ilyen iratokat visszaküldjük kísérőlevéllel a pénzintézetnek.


Lehet hogy ez okoskodásnak tűnik, de ez van.

2009. márc. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!