Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért ilyen rossz a helyzet?...

Miért ilyen rossz a helyzet? Miért van az ha én felveszek 7millió Ft-ot, akkor a tripláját fizetem vissza a banknak?

Figyelt kérdés
Az egy dolog, hogy ott a kamat, de miért a "szegény" embereken akarnak meggazdagodni a bankok??? Pont házvásárlás előtt állunk, és felháborodtunk, hogy ilyen rossz a helyzet... de hitel nélkül nem lehet kezdeni semmit... SEGÍTSETEK, HOGY MEGÉRTSEM, MIÉRT FOSZTANAK KI MINKET 25 ÉVEN ÁT!!!
2009. márc. 26. 17:10
 1/8 anonim ***** válasza:

mert ha egy adós meghal, nem hajthatják be az örökösökön.

így így szedik vissza

2009. márc. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ha au adós meghal simán elárverezik a házat, ha nem fizetik a hitelt, úgyh ez hülyeség. De én is felháborítónak tartom. Persze a mi szemünket kiszúrják pár százalékos kamattal.
2009. márc. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A bank az ügyfélből él. Ha neki nem érné meg hitelt adni, nem tenné. Egy kereskedelmi bank nem a máltai szeretet szolgálat. Valóban rengeteget kell visszafizetni, de ha a pénzromlás mértékét nézzük, ez ilyen hosszú távon nem csoda. Az a részlet, amit te 25 év múlva fogsz befizetni, nem annyit fog érni, mint most. Tehát nem csoda, ha a végére tripláját fizeted vissza: 7 millió akkor már felét sem fogja érni.
2009. márc. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
de ha a sajátpénzemet kötöm le, akkor annak az értéke is romlik, nem csak a banké, nem? Ha én 25évre beteszek 7millát, mikor fogok a végén annyit kivenni, mint amennyit nekik kell visszafizetni? Az én pénzem nem fog kevesebbet érni?
2009. márc. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a bankok ebből élnek, nem muszáj tőlük hitelt felvenni. Ilyen feltételeket tudnak adni, a válság miatt most amúgy is nagy szar van. Tudom hogy hitel nélkül rohadtnehéz egyről a kettőre jutni, de "sajnos" ilyen világban élünk.
2009. márc. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Gondolj bele, ez tisztán matematika, kamatos kamatszámítás. Ha pl 10 mill ft-ot 10%-ra betennél a bankba, 10 év alatt kb 25 mill Ft-od lenne, tehát 2,5 szeresét kapnád a kamatokkal együtt.


Képlet:


10 mill*1,1*1,1*1.1*1.1*1.1*1.1*1,1*1,1*1,1*1,1=25,93 millió.


Ha a bankból kapsz 10 mill Ft hitelt, ott ugyanez az elv érvényesül, csak visszafelé. Azért "csak" a háromszorosát kell visszafizetned, mert közben folyamatosan törlesztesz és nincs nálad az össze pénz 25 évig.

2009. márc. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Globalizáció. Ennyi.

Ha megnézed, akkor a gazdag országokat a szegények tartják el. Beszednek tartozás címen az északi államok a déli szegény országoktól 250 milliárd dollárt és 32 milliárdot kapnak vissza fejlesztési segélyként.

Az a tőke is, amit a bankok mozgatnak, nemzetközi, mitöbb az országok egész gazdasága nemzetközivé vált, ezért olyan nagy probléma a görögök csődje az egész úniónak, és nekünk is.

2010. máj. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

12.43-asnál a pont ez valóban tisztán matematika!


A bankok a hitelek kamatait úgy állapítják meg, hogy figyelembe veszik az adott devizanemhez tartozó alapkamatot, a működési költségeiket, majd ráteszik a várható hasznukat. Az, hogy idegen devizában (euróban, svájci frankban) hogyan alakul a kamat, az is befolyásolja, hogy milyen egy ország "kockázati megítélése" a nemzetközi gazdaság szerint. Magyarországot instabilnak tartja a nemzetközi piac, kockázatosnak ítélik a befektetők, ezért nálunk a deviza hitelek kamata sajnos igen magas az alapkamatokhoz képest. Hiába csökkent 1% alá az utóbbi időben pl a CHF és az EUR alapkamata, nálunk ez nem érezteti a hatását.


Ezek a tényezők érvényesültek mindig is, sosem volt ez másként.


Régebben is a sokszorosát fizették vissza az emberek a felvett hiteleknek, de volt pár különbség, aminek viszont semmi köze nincs a bankokhoz.


Volt munkahelye, anyagi stabilitása az embereknek.

Volt állami támogatás a forint hiteleken.


Deviza hitelek sem léteztek mindig, így nem volt devizakockázat sem.


Amíg az infláció viszonylag stabil volt, a kamatokat se változtatták a bankok olyan gyakran, de én pl emlékszem arra, amikor szintén megszüntették az állami támogatást és elszabadult az infláció is. A kamatok egyik pillanatról a másikra a 4% ról felugrottak 28-32%-ra nem is olyan régen, a 80-as években,. A hab az volt a tortán, hogy a meglévő hitelszerződéseket is megváltoztatták ez alapján, tehát régen se volt mindig rózsás a helyzet.


Most sem az a legnagyobb baj, hogy magas a kamat, hiszen 5-9%-on lehet lakáshitelhez jutni. Az a baj, hogy nem működik a gazdaság, és a régi devizahiteleseknél ez duplán érződik az árfolyam emelkedés miatt.

2010. máj. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!