Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakástakarék pénztárat szeretn...

Lakástakarék pénztárat szeretnénk nyitni kettőt párommal úgy hogy nem vagyunk házasok de a befizettet pénzből (2X20. 000Ft) egy közös lakást vennénk lehetőleg 4 év múlva?

Figyelt kérdés
2011. jún. 16. 10:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Abból nem fogsz lakást venni 4 év múlva. Sok macera után kapod meg,de csak akkor,ha már van sajáterőd és kapsz hitelt a lakásvásárlásra.
2011. jún. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mellé még szeretnénk hitelt is felvenni,ha adnak...
2011. jún. 16. 10:43
 3/9 anonim ***** válasza:

szia, és mi a kérdés? Az előttem lévő válaszoló elég pesszimista. Azt tudjátok, hogy mennyi pénzetek lesz belőle 4 év múlva, belekalkuláljátok még a kiutalási időszakot és úgy rendben lesz...

Akkor van probléma, ha valaki ma befejezi a fizetést és azt hiszi, hogy holnap beköltözik a lakásba, de az elején korrektül kell tájékoztatni az ügyfelet és akkor sima ügy. :)

2011. jún. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Elsősorban az a kérdés hogy hogy házasság és bejelentett élettársi kapcsolat nélkül összejön-e ez a dolog,két ilyen számlából egyet?2080000 Ft-unk lesz a 4 év alatt a kétszer 20000ből plusz az állami támogatás és a kamat,csak hogy nekünk max.8millióra lenne szükségünk.
2011. jún. 16. 10:55
 5/9 anonim ***** válasza:
Ennyidakkor is lenne,ha sima bankszámlára teszed a 40 ezret havonta és lekötöd. Sőt akkor több lesz. És azt úgy használod ahogy akarod. Szerintem ez a lakáskassza dolog a legnagyobb átverés.
2011. jún. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ha bankszámlán leköti, akkor nem lesz több. Egyéb befektetésből lehet több, de ha kockázatkerülő, akkor marad a lakáskassza.


Visszatérve a kérdésedre. 8milliós vételárnál 2 millió önerővel, ha a jogszabályok 4 év múlva nem változnak és a banki szabályok sem, akkor megkaphatjátok a 6millió ft-ot hitelben. Egy esetleges előszűréshez kell, hogy hol szeretnétek vásárolni és mennyi nettó jövedelemmel.

2011. jún. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

A problémák már ott elkezdődnek hogy én jelenleg gyesen vagyok,párom pedig egy hónapja dolgozik csak és 6órában van bejelentve de közbe 12órát dolgozik.Ezért is lesz nehéz kölcsönt felvenni...:(

2011. jún. 16. 15:14
 8/9 anonim ***** válasza:
de most nyitod a lakáskasszát, nem? És 4 év múlva lesz esedékes a hitelfelvételed. Addigra gondolom visszamész dolgozni és a férjednek is változhat a helyzete...
2011. jún. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
igen most nyitjuk,és remélem,csak engem nem fognak vissza venni...más helyet kell találnom,de akkor is csak minimálbérért.
2011. jún. 16. 20:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!