Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi történik, ha túllépjük a...

Mi történik, ha túllépjük a határidőket az adásvételi szerződésben?

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám, hogy szeretnénk házat vásárolni, már minden megvan, ház, hitel, stb. Meg is kötöttük az eladóval az adásvételi szerződést 1 hónapja, amibe le van írva, hogy jún. 30.-ig meg lesz minden hitel, önerő stb. Az eladónak van jelzálog még a házon, amit már kifizetett a foglalóból, csak egy papírt vár a munkahelyéről amit még a mai napig nap kapott meg, pedig állította, hogy meg lesz vagy 2 nap alatt, erre már 1 hónap eltelt. Csak én meg már a bankkal is megkötöttem hitelszerződést, amibe szintén a jún. 30 szerepel, ez már közokiratba is van meg minden. Csak ugye a bank addig nem adja ide a hitelt, míg nem tiszta a tulajdoni lap, csak én attól tartok, hogy addig nem lesz az. Mert még ha megkapja a munkahelyétől a papírt, a földhivatalba még gyorsított eljárással is 2 hét míg törlik. Mi történik, ha nem lesz jún. 30.-ig törölve? Már minden szerződés megvan, ezzel az időponttal.

köszönöm


2011. máj. 28. 14:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha kifizette a hitelt,akkor azonnal kérheti az engedélyt a jelzálog törléséhez a Banktól.Azt személyesen vigye el a Földhivatalba és pár ezer Ft-ért megkapja a tehermentes tulajdoni lapot.

Ehhez semmilyen munkáltató papír nem kell! Akkor kell csak a munkáltatótól igazolás,ha hitelt vesz fel valaki,törlesztéskor nincs rá szükség.

Ha mégis csúsztok,akkor a Bankodtól kérd,hogy tartsák rendelkezésre a hiteledet. Ezért majd fizetned kell.

Remélem,hogy nem az OTP-vel szerződtetek,mert az a kákán is csomót keres.

2011. máj. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

én sem értem, hogy minek neki a munkáltatótól papír, bár lehet, hogy munkáltatói hitel volt az ingatlanon.

Ha kicsúsztok a határidőből, akkor fizetési határidőt kell hosszabbítani és a banki szerződésben is hosszabbítani kell a határidőt az ingyen lesz, a közjegyzői okirat módosításáért viszont fizetni kell majd.

2011. máj. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, munkáltatói hitel volt. Hát nagyon remélem, hogy belehúznak, mert ráadásul a központba van a papír, ami Pesten van, mi meg Egerbe várjuk. Nem, nem az otp.

Köszönöm a válaszokat.

2011. máj. 28. 18:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!