Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha valaki megörököl egy banki...

Ha valaki megörököl egy banki hiteltartozást amelyet az adós halála előtt nem fizetett a hitel szerződésben foglaltak szerint az örökös köteles e kifizetni a tartozást és a kamatait?

Figyelt kérdés
2009. júl. 8. 21:42
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Adósságot csak az örökség erejéig örökölhetsz, tehát ha van pozitív örökség, abból ki kell fizetned a tartozást, ha nincs örökség, vagy nem elég az adósságra, akkor olyan mintha nem örököltél volna semmit.
2009. júl. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Első kommentár.. Ez holt biztos??? Csak mert nekem is azt mondták,hogy az adósság is örökölhető !! nemcsak a pozitív vagyon. ..Állítólag az örökösnek kell nyilatkoznia papíron,hitelesítve,hogy lemond az örökségről.Jó lenne ha egy jogász is hozzászólna itt és tisztázná ezt.
2009. júl. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Igaza van az elsőnek.Mi pár éve voltunk ebben a helyzetben.A párom édesapja meghalt,és volt banki tartozása.A közjegyző hivatalosan értesítette a páromat,hogy hány helyről kérik az elmaradt befizetéseket,és mivel az adósság is örökölheti,így az is a párom öröksége lett.(de csak amíg rendezni tudod az örökségből)Mivel a párom egy kis pénzt is örökölt,így akik igényt tartottak a pénzükre azt az örökölt pénzből levonták...pl:Volt elmaradt villanyszámlája(2 hónap) volt elmaradt gázszámlája(2hónap)..volt egy kisebb árú vásárlási hitele...ők hárman követelték a tartozást...Volt egy kisebb árú vásárlási hitele
2009. júl. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
9.16-os vagyok...sajnos az előbb ledobott..Ott tartottam,hogy volt árú vásárlási hitele és az is ki kellett fizetni mint adósság...De volt egy komoly személyi kölcsöne is,amit amikor megkötötte az a párom apja,kötött biztosítást is mellé,és gondolom ezért ezt az egyet nem kérték,hogy fizessük ki...mert a biztosítás fedezte...Szóval az első írónak igaza van...
2009. júl. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

Az első válaszoló jól tudja:

Adósság csak az örökölt vagyon erejéig örökölhető.

Vagyis ha van egy 20 milliós ingatlan és egy 25 milliós tartozás, akkor örököl egy 20 milliós ingatlant és a 25 milliós tartozásból csak 20-at.

Viszont ha csak a banki hiteltartozás van, akkor nem örökli.

2009. júl. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azt értem, hogy nem csak pozitív örökséget a negatívat is megörökölheti az örökös, de mi van pl: a személyi kölcsön tartozással, arra nincs biztosítási fedezet? Az adós halálának bekövetkeztével azt nem "vállalja" át a biztosító?
2009. júl. 9. 15:33
 7/9 anonim ***** válasza:
41%

09.16-os vagyok.Szépen lepontoztak,de miért is?? Na mindegy.

Mint írtam a párom apjának is volt személyi kölcsöne.Amikor felvette a kölcsönt kötött a bankkal biztosítást.Amikor meghalt a biztosító kifizette a banknak vagyis azt nekünk nem kellett kifizetni(kb:200.000 forintról volt szó),de a többi tartozást rendeznünk kellett,mert igény tartottak rá.

2009. júl. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
29%

Azért pontoznak le mert van 1-2 unatkozó k@cs@g f@sz aki nyomkodja összevissza,csak azért hogy növekedjen a pontszáma.

Ezt ott vettem észre hogy egy tök egyszerű és korrekt válasznál is,nem hasznos választ ad/nak egyes emberkék,független attól hogy mit írsz,valamit "nyom" ami neki tök mindegy ..el sem olvassa..pontokat gyüjt. Sose fogjuk meg tudni hogy kik ezek.

2009. júl. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 stevebig válasza:
és ha valaki mondjuk a tartózást az apjától örökli és az édesanyától meg a lakást készpénzt stb ...de már elváltak akkor mi van ??
2013. aug. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!