Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 160 ft-os CHF? Mennyivel fog...

160 ft-os CHF? Mennyivel fog csökkenni a terhem?

Figyelt kérdés
Ha 140 ft-os CHF-nél vettem fel hitelt, vmi 40000-ről indult és most 60000 a havi törlesztés, mit fog számomra jelenteni a 160 ft-os CHF? Mennyivel fog csökkeni a terhem? Kérem, hogy hozzáértők írjanak.
2011. máj. 19. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Bocs, de lesz 160 ft-os a CHF? Az nagyon jó lenne. Akkor nekünk is csökkene. Csak számolni kell.
2011. máj. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem csak számolni kell, nem ilyen egyszerű sajna. Próbálták elmagyarázni és azt szűrtem le belőle, hogy a akinek devízás lakáshitele van, azoknak a terhét az egész országra ráteszik. Tehát valamennyivel csökkeni fog, de nem lesz 45000 nekem...hanem 55000 körül mondjuk:)
2011. máj. 19. 13:45
 3/6 anonim ***** válasza:

szerintem meg mindegy, mert amennyiben erősebb lesz a forint a devizához képest (volt más ilyen, hogy erősödött), akkor meg a bank fog kamatot emelni. Hiszen a hitelszerződéseket úgy kötötték meg, hogy fél évente, vagy évente saját belátásuk szerint emelhetnek kamatot. Tehát amennyivel kevesebbet kellene fizetned az árfolyamból adódóan, anná többet venne el a bank kamatra. (rohadjanak meg)

én is 140 körül vettem fel a hitelt. 47ezer volt a törlesztőm, aztán egy pár hónap után felugrott 75-80ezer közzé és azóta is ott maradt.

2011. máj. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Átmenetileg jelentős könnyítés lenne a svájcifrankalapú hitellel adós ügyfeleknek, ha a kormány törekvésének megfelelően a bankok 160 forintos rögzített árfolyamon számítanák ki a havi részleteket - derül ki a három jellemző kölcsöntípusra elvégzett számításból. Az is látszik ugyanakkor, hogy az átmeneti csökkentéssel a hitelesek jó része milliós nagyságrendű hátralékot halmozna így fel, melyet később ugyanúgy vissza kellene fizetnie.
2011. máj. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A hiradásokból azt hallottam 180 Ft-on rögzitik. a CHF-et, igy kb 10-11 ezer Ft tölesztés csökkenésre lehet számitani.


Frankhitele van? Sorsdöntő információ érkezett!

[link]

2011. máj. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
igen, a kérdés még a 180 ft-os előtt lett feltéve. Átverés ez...
2011. máj. 23. 19:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!