Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Erősödött a forint! A hiradóba...

Erősödött a forint! A hiradóban azt mondták, hogy csökkenni fognak a törlesztőrészletek. Igaz ez? Vagy banktól függ?

Figyelt kérdés
Nekünk a Raiffeisen banknál van lakáshitelünk és 40ezerről 70-re emelkedett.
2009. júl. 5. 00:09
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Deviza-alapúnál csökkenni fognak. És igaz, euró középárfolyama jelen pillanatban 272,9129 forint (a nap folyamán volt 267 körül is, az hátteremen van egy progi,ami figyeli). Néhány ezrest fog csökkeni
2009. júl. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
CsökkenHETnek. Vedd figyelembe, hogy a legtöbb ún. frankhitelnek csak a neve frankhitel. Ezért a legtöbb banknál a forinterősödésből nem következik a törlesztőrészletek csökkenése.
2009. júl. 5. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
53%
Akkor most mi van?Most érdemes venni ,,eurot,,?vagy mikor érdemes venni?Ma vagy várjak még ?Vagy akkor ha gyengül a forint ?Ne haragudjatok ha hülyén hangzik a kérdésem.
2009. júl. 5. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Most érdemes venni ,,eurot,,?vagy mikor érdemes venni?"


Ezt senki sem tudja, bár sok "szakértő" állít olyat, hogy tudja. Egyes "elemzők" szerint ez euró 240-ig gyengülhet a Ft-hoz képest, mások szerint 315-ig erősödhet. Nyilván mindnek igaza van.

2009. júl. 5. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Most már csak azt kéne tudni,hogy a bankok az egyoldalúan megemelt kamatokat is vissza csökkentik-e...(?) (elmúlt6-9hóban tették bankfüggően)a közeljövőben.

Így nem csak az árfolyamok kedvező árából fakadna csökkenés.

Ha megteszik... (????????????????)

2009. júl. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Így nem csak az árfolyamok kedvező árából fakadna csökkenés."


A kedvező árfolyamokból SEM feltétlenül fakad csökkenés a csak nevükben frank alapú hitelek esetében.

2009. júl. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Illetékestől hallottam a nyilatkozatot, miszerint akkor csökkentik a törlesztő részleteket, ha min. 3 hónapig ilyen erős marad a forint.


Figyelem én is, mert érdekelt vagyok.

2009. júl. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Illetékestől hallottam a nyilatkozatot, miszerint akkor csökkentik a törlesztő részleteket, ha min. 3 hónapig ilyen erős marad a forint."


Aztán nehogy eljátsszák, hogy nem csökkentik, mert mondjuk 3 hónapban két napon át gyengébb volt...


Nem vagyok biztos benne, hogy a törlesztőrészletek emelésénél is ennyire óvatosak szoktak lenni :))))

2009. júl. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bizony, bankfüggő!

A rafinál 6 hónapos a kamatperiódus. A részleted fél évig nem változik,a különbséget a tőkéd javára számolják el (csökkentik a tartozásod-most ez van). Ha gyengül a forint akkor szintén ez van, csak fordítva: növekszik a tartozásod.

Ha letelik a fél év, és akkor is erős lesz a forint, na akkor lesz kevesebb a részleted.

Más banknál, ahol ez nem így van, ott rögtön csökken a részlet (kevesebbet kell fizetned) vagy emelkedik(ez a gázosabb, hiszen itt egyik napról a másikra rögtön fizetni kell a megemelkedett részletet).

Nyilván az első variáció a biztonságosabb, kiszámíthatóbb.

2009. aug. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!