Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hiteltanácsadók! Segitenétek?...

Hiteltanácsadók! Segitenétek? Házat szeretnénk vásárolni. Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Röviden:Csak apukám jöhet szóba,ő 64 éves netto 160-170 ezer Ft-t tud igazolni.(nyugdij+munka)Adóstárs nincs! Lakást venne,7-8 millióért,ÖNERŐ NÉLKÜL!A kérdésem,hogy ha a tulajdonos leenged annyit az árból amennyi elvileg az önerő lenne,akkor kapna-e apukám hitelt?Vagy kilehet-e játszani valahogy az önerőt? Köszönöm
2011. máj. 15. 10:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia

Alapvetően a kapható hitelösszeg azon múlik, hogy mennyire értékelik az ingatlant. Ezt követően a hitelbírálat során az ügyfél hitelképessége is megszabja. Magyarán: a kettő körül a kisebb összeg vehető fel. Ha a piaci árnál jóval alacsonyabban adja az eladó, elvben mehet önerő nélkül. Ha ez nem jönne össze - ez a valószínűbb - akkor egy pótfedezetet be kellene vonni. Egy másik ingatlant, amire szintén terhelnek,

2011. máj. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Persze, hogy kaphat, kb. 5 éves futamidőre, kötelező hitelfedezeti biztosítással, ez kb. havi 100e Ft lesz hiteltörlesztésben vagy több!

Sajnos azt kell mondanom apukád már nem kap hitelt, vagy összegyűjti magának vagy marad az együttélés/albérlet. Az Önerő az egyik probléma, a kora a másik, a 3. pedig, hogy nem fogja tudni fizetni!

2011. máj. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
7-8 millió 5 éves futamidőre havi 100e???? Innen nekem is kell hitel:-)
2011. máj. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Szerintem a 100e is elég elrettentő itt, nem gondoltam, hogy tovább kéne számolnom. De akkor csak neked egy példa:

Axa bank, 7M Ft, 61 hónapra 150e Ft

2011. máj. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tudom, hogy sok lenne a havi törlesztő részlet de megoldható a hitel önerő nélkül???
2011. máj. 16. 08:08
 6/6 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Egy 10 M Ft-os lakásnál, 85% a HB érték, ez 8,5M, és ennek a 75%-t adja a bank, azaz 6.350.000 adnak ha 10M ér a ház, ha ennyire lemegy az eladó lesz hitel, de az ár 40%-t senki sem szokta elengedni.
2011. máj. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!