Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hiteltanácsadók ide! Mit...

Hiteltanácsadók ide! Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Párom fizuja 120-130ezer nettó + saját kb mostani piaci értéken 6 milliós lakás + több mint 2,5 éves munkaviszony a jelenlegi munkahelyén, de előtte is dolgozott, 25 éves, hivatalosan egyedülálló.


Kb 1 milliót szeretne felvenni lakásfelújításra (ablakcsere kb.500ezer, többi a radiátorcserére - nyilván ez jövőre és a konyha, fürdő összepofozására), max havi 25-35ezres törlesztővel. Jelzáloghiteltől és a devizahiteltől ódzkodik, de nem kizárt. Helyileg van otp, k&h, raffi, + környe/bokod takszöv...de szomszéd városban szinte minden bank megtalálható.


Tanácsok? Melyik banknál és milyen konstrukcióval járna a legjobban?


Köszönöm :)


2010. okt. 7. 10:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Én nem gondolom, hogy hiteltanácsadók itt banknevet írnak ki Neked. Egy részt azért, mert vannak, akik százalékot kérnek a munkájukért, azon kívül amit a banktól kapnak, őket most nem minősíteném, a hiteltanácsadók másik csoportja pedig szintén nem a fényből él, hanem jutalékot kap a banktól a beadott hitelanyagai után és ebből vásárol magának élelmet és fizeti a rezsijét. Ha viszont most itt leírja a banknevet, akkor Te fogod magad, besétálsz a bankba és megoldod önállóan (pedig ha más intézi, akkor gyorsabb, gördülékenyebb lenne a hitelintézésed és egy ft-tal sem kerülne többe, mintha önállóan csinálnád...)


Egyébként az alapján, amit leírtál, a párod bárhol hitelképes és 1millió ft hitel felvétele esetén törlesztő részletekben sincs nagy különbség a bankok között... Én ott intézném a hiteled, ahol a legtöbb kezdeti díjat takarítanád meg jelenleg.

(egy hiteltanácsadó)

2010. okt. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi a választ :)


igazad van, így utólag én is rájöttem, hogy nem fog itt senki banknevet ajánlgatni :)

2010. okt. 10. 13:17
 3/5 A kérdező kommentje:
értékbecslés jelzálogalapú hitel esetén mindig van? vagy ha egyértelműen több a jelzálogfedezet értéke, mint a hitelösszeg, akkor eltekintenek tőle?
2010. okt. 10. 13:18
 4/5 anonim ***** válasza:
mindig van értékbecslés. Kivétel, ha új építést vásárolsz és a projectfinanszírozó banktól veszed fel a hitelt, illetve van még egy-két kisebb kivétel...
2010. okt. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
amúgy még mindig választhatod azt, hogy legyen hiteltanácsadód. szerintem jobban járnál és nem kellene végigtalpalnod a bankokat :)
2010. okt. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!