Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szeretnék hitelt felvenni...

Szeretnék hitelt felvenni 200. 000-300. 000 Ft-ot, hol érdemes?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, 3 éve megbízásos szerződéssel dolgozom, és május elején lesz 5. hónapja, hogy van hosszútávú szerződéses munkahelyem is.

2-300.000 Ft-ra lenne szükségem, hol lehetne a legkedvezőbb feltételek mellett hitelt igényelni?

Nem tudom számít-e, de OTP-s számlaszámom van.

A pénzt adósságrendezésre ill. szobafelújításra szeretném fordítani.

A válaszokat előre is köszönöm!


2011. ápr. 21. 21:54
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Lehet ez lesz a megoldás, hogy mégis felveszem a folyószámlahitelt, de a kamatra nem kérdeztem rá sajnos, majd pótlom.... Én szabom meg mennyit törlesztek és mikor? Vagy ennek is van valamilyen futamideje? Ha nincs már rá szükségem, csak simán lemondom és onnantól törlesztek?


Utolsó: simán bemész a bankhoz és kérsz újat, nekem semmi problémám nem volt vele! Még pénzt se kértek érte.

2011. máj. 7. 11:36
 22/30 anonim ***** válasza:

Nem kell külön törleszteni, automatikusan törleszti magát a folyószámlára érkező pénzekből. Pozitiv egyenleged nem fog változni csak mínuszba tudsz menni a hitelkereted erejéig ez a lényege. Ha pl felvettél 100 ezret és érkezik a 80-as fizetésed akkor -20 ezer lesz a "mérleg". Amig mínuszban vagy vonják a kamatot, ketyeg az óra. A kamatokról érdeklődj, nekem adtak tájékoztatást fixen nnak az összegnek kamatairól amit felvettem. Sajnos nehéz rajta kiigazodni, de 1000-1500 közötti kamatösszegekről beszélnek havonta 100 ezer ft-nál. Nyilván sok mindentől függ. Megvan valahol a kiszámitási képlet, majd bemásolom Neked is!


Fontos, hogy megszűntetni csak úgy tudod, ha pozitivban vagy. A bank rendszeresen felülvizsgálja és csökkentheti a keretösszeget ha csökken a számlára érkező jövedelem. Fel is mondhatja a hitelt, ha pl elveszted az állásod vagy nem vagy fizetőképes. Ezekről küldenek értesítést.


Köszi a bakkártyás infót, egy otp-s ismerősöm azt mondta neki 2200 volt a pótlás, de remélem igazad lesz! Jó lenne ha nem kérnének érte pénzt.. minden olyan drága..

2011. máj. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Értem... tehát ergo lemehetek most minusz 60-ba, és következő hónapban amint jön rá pénz, akkor nullára ugrik (vagy ha több jön, akkor plusszba..)..

Tegyük fel, hogy most 0-án állok. Lementem -60.000-be.. Teszem azt, valami miatt csak következő hónapban 50-et kapok (nem fogok, de tegyük fel), akkor még mindig -10.000-be leszek.. Ebben a hónapban is felvehetek akkor 60 ezret, vagy csak 50-et?

2011. máj. 7. 16:04
 24/30 A kérdező kommentje:

És igen, szerintem nem kell majd fizetni érte, hanem kiküldik egyből. Nekem ráadásul pont kártyacsere volt elvesztés előtt 1-2 hónappal, mert már le is járt. És semmibe se került. Legalábbis az OTP-nél.

(az egy másik dolog, hogy utána megtalálták a pénztárcám és benne volt minden)

2011. máj. 7. 16:05
 25/30 anonim ***** válasza:
60 ezret felvehetsz minden hónapban, mindegy mennyi az egyenleg.
2011. máj. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Igen, akkor nullán lesz ha ugyanannyi a bejövő mint a hitel. Ha több akkor pedig plusz irányba, ez jobb a kamat miatt bár pont arra gondoltam hogy ha egy 10-essel van is pluszban az ember akkor is kénytelen minden hónapban igénybevenni a hitelt mert 10 ezer nem nagyon fedezi a havi kiadásait, a megélhetését. Igy minden hónapban megy a kamat az OTP-nek, amiből ő elég jól megél.
2011. máj. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Nekem is nemrég volt kártyacsere. Én is attól tartok ha megrendelem az újat egyszerre előkerül a régi, sokszor jártam már így. Le sem tiltattam, bizom benne itthon keveredett el nem a városban vesztettem el és megtalálta valaki. Tényleg mi van ha az illető bemegy vele a bankba és megpróbál pénzt felvenni? Sokszor még személyit se kérnek csak felsorolják a személyi adatokat arra meg bárki rávágja hogy igen, ez a nevem és ott lakom!
2011. máj. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Értem, tehát mindentől függetlenül a havi keret fix (jelen esetben a 60e)... Elgondolkodtató, de kb mennyi a kamat rá? Mindig csak annak veszik a kamatát, amennyit elköltöttem, ugye? Szóval ha csak 40-et használok el a hitelből, akkor annak az X%-a lesz plusszba a kamat...


Utolsó: nem történhet ilyen, mert pinkódot mindig kérnek hozzá. Egyébként ha van netes hozzáférésed a folyószámládhoz, ott vannak bankkártyás beállitások is, és te magad le tudod tiltani ill. re-aktiválhatod majd. Ha nincs, OTP-ben ezt megteszik neked, de tájékozódj előtte.

2011. máj. 8. 19:03
 29/30 anonim ***** válasza:

Igen, a havi keret fix legalábbis én így tudom!

Azt sajnos nem tudom hogy számolják a kamatot. Két eset lehetséges szerintem vagy az igénybe vett(felvett) összeg alapján számolják a kamatot, vagy a törlesztés után megmaradó minuszos érték után, ha marad.

100 ezer ft-ös összegnél havi 1000-1500 ft-os kamatról hallottam de ez sok mindentül függ, mennyit törlesztettél belőle meddig volt minuszba meg ilyenek ugyhogy ezt pontosan kiszámolni nehéz.


Látom nem gondoltam a pin kódra, azt tényleg kérik a terminálon beütni. Akkor talán nem lesz gond. KÖszi!

Igen van internetes hozzáférésem, blokkoltatni szeretném és újat igényelni azt is lehet neten keresztül vajon?

Köszönöm a tippeket! :)

2011. máj. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Letiltatni letudod a bal oldani menüben a bankkártyás tranzakcióknál vagy vmi hasonló asszem, viszont az új kéréséről nem találtam menüpontot. Szerintem emiatt menj be... meg ha már bemész kérni újat, ott helyben le is tiltathatod.. :)
2011. máj. 9. 17:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!