Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szeretnék hitelt felvenni...

Szeretnék hitelt felvenni 200. 000-300. 000 Ft-ot, hol érdemes?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, 3 éve megbízásos szerződéssel dolgozom, és május elején lesz 5. hónapja, hogy van hosszútávú szerződéses munkahelyem is.

2-300.000 Ft-ra lenne szükségem, hol lehetne a legkedvezőbb feltételek mellett hitelt igényelni?

Nem tudom számít-e, de OTP-s számlaszámom van.

A pénzt adósságrendezésre ill. szobafelújításra szeretném fordítani.

A válaszokat előre is köszönöm!


2011. ápr. 21. 21:54
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Ez a folyószámlahitel nálad hogy működött? Levehetem azt az összeget ATM-ből is, vagy csak kártyás fizetéskor "mehetek minuszba"? Vagyis a hitel összegét felhasználva.
2011. máj. 1. 12:54
 12/30 anonim ***** válasza:
Még nem használtam, ahogy írtam majd csak 10.-e után fogom de igen! ATM-ből is ki lehet venni! Olyan mintha lenne plusz száz ezred, csak nem az egyenlegedhez irják hanem csak annyi, hogy 0 alá mehetsz. Ki lehet venni és vásárolni is lehet vele ugyanugy.
2011. máj. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Egyébként voltam valamelyik nap OTP-ben (egy kisebben) és ott mondták, hogy hitelt mint olyat nem vehetek fel, csak a folyószámlahitel, azt is a fizetésem 1x-esét... Nem igazán értem, meglesz az 5 hónap folyamatos munkaviszony 7-én, elmúltam 21 éves, kb. minden hónapban 65-70.000 Ft érkezik rendszeresen a számlámra, elvileg lehetnék hitelképes....

Próba szerencse, pénteken megpróbálom egy nagyobb OTP-ben a Nyugatinál, elviszek minden szükséges papírt aztán meglátjuk. Köszönöm az eddigi válaszokat.

2011. máj. 4. 15:50
 14/30 anonim ***** válasza:

Úgy emlékszem pont a 6. hónaptól növekszik a felvehető összeg, onnantól lehet 2x-esét felvenni.

A honlapukon ezt találtam:


" A hitelkeret nagysága - a hitelbírálattól függően - folyószámlájára érkező jövedelmének kétszerese, ha


-az igénylést megelőzően a számlára legalább 6 havi jövedelem jóváírás érkezett, vagy

-a számlára az igénylést megelőző 3 hónapban érkezett jövedelem jóváírás és a számla Lakossági Net vagy Prémium vagy Prémium Plusz vagy Elektronikus vagy Aktív Számlacsomag vagy Privát banki szolgáltatás-csomag. "


Nem értem én sem hogyan számolják ki, a háromhavi összeghez meg csak 3 havi jóváírást kérnek :O

Attól is függ milyen díjcsomagod van meg hogy éppen milyen kedvük az elbirálásnál :(

Szívesen segítettem, remélem fogsz tudni jó megoldást találni! Sok sikert!

2011. máj. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
6 hónap munkaviszony után veheted fel a fizud dupláját
2011. máj. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat, pénteken megyek aztán kiderül minden. Majd üzenek mik a fejlemények.. Azért reménykedem.. :)
2011. máj. 4. 20:24
 17/30 A kérdező kommentje:

Nem kaptam személyi kölcsönt, a f.szlahitel meg csak 60.000 ft, júni-júlitól lehet 120e.......... fasza. És a fizetésem mint kiderült, nem mint 'munkabér' megnevezéssel utalják, hanem csak a megjegyzésben a cég neve szerepel, így nem is minősül hivatalosan havi rendszeres jövedelemutalásnak.... rohadt mérges vagyok.. kb. azt mondták, hogy oké, hogy ő -az otps dolgozó- kitalálja, hogy az LEHET a juttatásom, de mivel nincs ODAÍRVA, ezért bukta. Kb. mintha feketén dolgoznék.


Másik: egy év folyamatos munkaviszony KEELLLL.... ez hol volt megjelölve??? Áááá tisztára kész vagyok, nem tudom mi lesz most... :(

2011. máj. 6. 12:47
 18/30 anonim ***** válasza:

Erről én sem tudtam, de nekem 10 hónap van még nincs egy év és mégis felvehettem, kétszeres összegben de én csak 100-at kértem.

A 60 ezer ha havonta kiveszed pár hónap alatt összehozza neked a kívánt összeget. Szerintem jobban jársz igy, mert kevesebbet kell visszatörleszteni és nem maradsz annyival minuszba mintha mondjuk 150et vettél volna fel. Kevesebb lesz a kamat.

2011. máj. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Sajnos náluk ez a szabály, mindennek írásos bizonyitéka kell legyen..

Hiába teljesen logikus és magától értetődő a dolog, neki az előírásokat kell követnie azok pedig nagyon szőrszálhasogatóak sajnos. fene nagy bürökrácia. Kérd meg a munkáltatódat, hogy irják a közleménybe a MUNKABÉR szót. Az enyém kezdettől igy utalja, nálam nem problémáztak ezen.

2011. máj. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Nálunk most áll a bál mert elhagytam bankkártyám...
2011. máj. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!