A HSBC hogyan hajt be?

Figyelt kérdés

Történt, hogy még tavaly egy leépítés keretében elküldtek a munkahelyemről és azóta hiába nézem naponta a hirdetéseket, nem találok munkahelyet.

Nos, ugyan kaptam segélyt, de az pont elég volt a fontosabb dolgokra és a HSBC-nek nem tudtam rendesen fizetni (áruhitelem van náluk) és felmondták a szerződést. Én folyamatosan beszéltem velük mondtam, hogy mi a helyzet, de leszarták. Aztán felhívtam őket miután felmondták a szerződést és rám erőszakoltak egy megállapodást, amit tudtam, hogy nem tudok tartani. Mondták ha nem tudom tartani komolyabb szankciókra számítsak.

Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Mik ezek a komolyabb szankciók? Milyen lépésekben hajt be a HSBC? Először átadja követelés kezelőnek, utána pedig bírósági végrehajtásra?

Bírósági tárgyalás ilyenből szokott lenni vagy az csak nagyobb összegnél?


Most amúgy 63e Ft-ról van szó.


Volt már ilyen gondom a T-Mobilenál is pár éve, akinek átadták az ügyet, az letiltatta a fizetésemből, semmi tárgyalás nem volt pedig ott 180e Ft-ról volt szó.



u.i.: van egy autó ami a nevemen van, de igazából a szüleimé, csak a lízingátalakításánál az én nevemre került, de most az eleje totálkáros és saját kerekein sehova se megy. Ezen végrehajthatják a követelést? Vagy azért mert lízinges nem? Meg amúgy is többet ér az autó, gondolom annál nagyobb értékű vagyontárgyat nem vihetnek el, mint a követelés összege.



Előre is köszönöm a segítséget és a választ.



u.i.: én próbálok pénzt összeszedni, nem akarok kibújni a kötelezettség alól, csak munka nélkül nagyon nehéz úgy, hogy a rokonok és az ismerősök is gondban vannak és nem tudnak segíteni.


2011. márc. 31. 09:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Tiszta szánalmas bszod!


Nem is hirdetések útján fogsz állást találni, nem tudom merrefelé éldegélsz de még Budapesten is kilincselni kell ha munkát akarsz szerezni, hát még vidéken.


Szerintem hétfőn öltözz fel és járj egy nagyot és próbálj szimpatikusnak tűnni ott ahol érdeklődsz + vigyél önéletrajzot.

2011. ápr. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

És hogy gondolod mikor az hirdetések 90%-nál még a cég neve sincs odaírva? A legtöbb cég megbíz egy ezzel foglalkozó humán erőforrás céget, hogy a lehető legtöbb helyen megjelenjen a hirdetésük.

Ha nem tudom milyen cégtől van a hirdetés, mégis hogyan menjek el a céghez?


Amúgy voltam bent három helyen is, de mindenhol azt mondták, hogy a hirdetésben megadott email címre küldjem el az önéletrajzomat. A munkaügyi központban ajánlották ezt anno, de lófaszt nem értem vele.

2011. ápr. 3. 10:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!