Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dönthet úgy a főnököm, hogy...

Dönthet úgy a főnököm, hogy fizetéscsökkentést hajt végre a gazdasági válságra hivatkozva?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam, hogy igen, csak szeretném más véleményét is kikérni.

Tehát mondhatja hogy jövő hónaptól ennyivel csökkenti, azért mert válság van?

És ha nem egyezek bele?


2010. aug. 16. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Ha a munkaszerződésedben nincs ezzel ellenkező dolog, akkor természetesen igen.

De ha például benne van, hogy 100 ezer/per hó, és mégis 80-ra akarja csökkenteni, az szerzőgésszegés, és mindenféle jogi utak vannak ennek megtámadására.


De még akkor is te jársz rosszul a végén.

2010. aug. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Én úgy tudom,hogy ha ugyan abban a munkakörben maradsz,vissza nem vehet a fizetésedből.
2010. aug. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha benne van a munkaszerződésben a béred, akkor azt munkaszerződés módosítással meg lehet változtatni.

Ha nem egyezel bele a bér csökkentésbe, felmondhat neked rendes felmondással, letöltöd a felmondási időt és vesz fel helyetted mást.

Volt ahol azt kellett eldönteni a dolgozóknak, hogy vagy mind maradnak csökkentett munkaidőben, és az arányosítottól alacsonyabb fizetéssel, vagy elbocsátások lesznek.

Ha nem tudja kigazdálkodni a bért és járulékokat (figyelembe véve azt is, hogy minden más is emelkedik és a saját áraiban ezeket nem biztos hogy tudja érvényesíteni), akkor vagy csökkenti a meglévő dolgozók munkabérét, vagy elengedi őket és felvesz mást; vagy felszámoltatja a céget.

2010. aug. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Remélem nem kerül rá sor, egyelőre a könyvelőtől elcsíptem egy e-mailt és azt írta benne, hogy lehet hivatkozni a válsára. Ennyi.

2010. aug. 17. 09:51
 5/5 A kérdező kommentje:

válságra

(bocsi)

2010. aug. 17. 09:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!