Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A végraható csak attól hajt,...

A végraható csak attól hajt, aki tartozik, vagy a házastársától is?

Figyelt kérdés

kb. 500.000 forint közműtartozásunk van, mert a válófélben lévő feleségem nem hajlandó fizetni a rezsi felét. Én a saját részem fizettem, de így kevés, és logikusan végrahajtás alá kerül. Viszont a villanyóra, gázóra, stb. az én nevemen van, mert én kötöttem meg a szerződést, de a ház az mindkettőnk nevén van.

Jelezhetem-e a végrehajtónak, hogy ne csak tőlem hajtsanak, hanem a feleségemtől is?


2011. márc. 14. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Azon hajtja be, akinek a nevén szerepel. Ha együtt éltek a feleségeddel, a vagyonmegosztáskor ezt jelezni kell, mármint hogy a költségeket egyedül fizetted.
2011. márc. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem.Az tartozik akinek a nevére szól a tartozás.A végrehajtó céget nem érdekli,hogy ki miért nem fizetett.Van egy névre szóló tartozás amit be kell hajtaniuk.Ha kimennek házhoz (állandó bejelentett lakcím) ott leltárba veszik az ingó értékeket.Teljesen mindegy,hogy a feleség vagy férj külön él de egy fedél alatt ami a lakásban található viszik..A nem adós csak úgy tudná védeni a dolgait ha igazolni tudná,számlákkal hogy az tényleg az övé,és nem az adósé.
2011. márc. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De például jelezhetem-e, hogy a feleségemnek ez és ez a bankszámlája, ott van anyi pénz, ami fedezné a tartozást?
2011. márc. 14. 12:54
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

A kérdés,hogy a feleséged is tartozik?? Vagyis az Ő nevén is van tartozás?? Ha nincs semmi tartozás a nevén akkor hiába jelzed,hogy van bankszámlája,az ő fizetéséből semmit nem vonhatnak..

Azt,hogy ti szóban megegyeztetek abban hogy mindennek a felét a feleséged fizeti,az csak köztetek egy megállapodás.Neked kellett volna időben rámászni a nejedre amikor még csak 1 hónapot nem fizetett..

HA viszont a feleséged is adós,akkor valószínű,hogy tudnak a bankszámlájáról.

2011. márc. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nem az ő nevén van a szolgáltatás, akkor nem rajta hajtják be.
2011. márc. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A házasság, amíg fennáll, vagyonközösséget is keletkeztet.

Vihetnek mindent a feleségedtől is, kivéve ha azt igazolja, hogy az az ő különvagyona.

2011. márc. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy az utolsó válaszoló írta!

Az első pár válaszoló valószínűleg még nem hallott a házastársi vagyonközösségről.

2011. márc. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát igen, a vagyonközösség akkor is fennáll, ha csak egyik fél nevén van a dolog.

Pl az én nevemen van a lakásunk, de egy közjegyzői papíron már úgy írták le a nejem, mint telekkönyvön kívüli tulajdonos. Tehát nincs a nevén, mégis ugyanannyi köze van hozzá mint nekem.

2011. márc. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amíg egy vagyonmegosztási határozattal nem tudod igazolni a vagyonközösség megszűnését, addig a - házastársi vagyonközösség jogintézménye miatt - a feleséged éppen ugyanolyan adós, mint te.

Ha ilyen nincs, fizesd ki valahogy a számlákat és válás után jogalap nélküli gazdagodás jogcímén visszakövetelheted tőle a ráeső részt a számlákból.

2011. márc. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!