Miért teljesítenek ilyen pocsékul a befektetési alapok?
Nézegettem ezt az oldalt, és arra lettem figyelmes, hogy azok az alapok, amiknél nagyobb hozamot lehetne elérni, ebben az évben szinte mindegyik bukóban van. Aminél pozitív hozamot ír azok is bukóban vannak, csak éppen a három hónappal ezelőtti árfolyamhoz képest növekedtek. Ez most valami általános nemzetközi trend?
Kis hozamú pénzpiaci meg egyéb garantált dolgokba meg nem érdemes fektetni, mert azoknál még egy kötvény, sőt egy betét is jobb.
Azért mert a befektetési alapok nagy része mostanság jár le.
Emlékszem arra amikor 2002-ben sőt 2004-ben nagyon reklámozták a b.alapokat, hogy milyen jó meg minden. Sok ember beleugrott fejetlenül ( mint a deviza hitelekbe). eddig tudták kozmetikázni a dolgokat hogy minél nagyobb befizetést érjenek el. Csakhogy a legtöbbje 10 éves befektetés volt, és most érne be a dolog... már nem tudnak kozmetikázni, már nem tudnak mellé dumálni... (engem főiskolán kerestek meg, hogy vegyem fel a diákhitelt, tegyem azt bef. alapba, mert az nagyon jó lesz, 3x kamatmegtérülést ígért, persze csak szóban! Erre én azt válaszoltam hogy hülye leszek felvenni hitel csak azért hogy magácskának legyen munkája, ne nézzen hülyének. Ellenben sok társam beleugrott...máig nem értem hogyan szerezhettek közgazdász végzettséget, de mindegy)
Most kifogásként sok mindent fel fognak hozni:
- válságot
-cunamit
-japán katasztrófát
-sőt még magyarországi földrengést
- magas üzemanyagárat
- az építőipar megtorpanását...stb
Ez nekem nem tűnik visszaesésnek.
A legtöbb egyébként azért teljesít rosszul, mert folyik a Libiai háború illetve volt a japán cunami. Itt egyébként nem az az érdekes, hogy mekkora veszteséggel járnak ezek a dolgok, hanem ilyenkor a befektetők 60%-a bepánikol és kiveszi a pénzét és ezért vannak ezek a visszaesések.
Milyen időtávra? hosszútávra én mindenképpen az Aegon ruszkit és az Istanbull-t ajánlom, nagyon nagy potenciál van bennük, de igenis, most semmi sem megy fel, de ha megy akkor ezek lesznek az élmezőnyben.
Ajánlom a haszon magazint, abban minden hónapban lehet ezeket követni és abban is az Aegon alapjai vezetnek, ráadásul az alapkezelő emberke magasan vezeti a pénzintézeti versenyüket.
Köszi, már nyitottam TBSZ-t :)
Az Istanbul alap referenciaindexről kéne japó gyertyás diagram.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!