Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit csináljak? Mit tehetnék?

Mit csináljak? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Anyám kb. 3 éve vett fel hitelt, akkor vmi 400ezret chf alapon. Mivel egy részét én költöttem el, az első 2 évben én fizettem helyette a részleteket, ezért az összes banki levele hozzám jön, mert az én címemet adta meg levelezési címnek.

Nemrég derült ki, hogy már egy éve nem fizeti. Pedig mondtam neki már ez elején, ha úgy érzi hogy gáz van jobban járna, ha bemenne a bankba és lebeszélné a dolgokat. Mittomén "forintosítás", fél éves halasztás, vagy törlesztőidő emelés... valami hasonló. Mindig azt mondta, hogy igazam van, nemsokára bemegy.....

Hát nem tette. :(

Kb. fél éve munkanélküli lett, nemsokára kezdődik a válóper.... nincs húsz forintja sem.

Ha szeretnék se tudnék segíteni "pénzileg" rajta, mert sajnos nekem sincs már hosszú ideje munkám.


Kb. egy órával ezelőtt becsöngetett egy fickó OTP faktoringtól, hogy anyámat keresi, én meg elhajtottam, hogy nem itt lakik (meg hogy nem is ismerem). De tényleg nem, mert csak a levelezési cím ez, és albérlet, én sem vagyok bejelentkezve.

Biztos vagyok benne, hogy már bárlistán is rajta van.

Van út kifelé ebből a dologból????


2011. márc. 16. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:
beszélni kell bankkal, ez tuti. nem tudtok menekülni előlük. De az is lehet, hogy nem hajlanak az egyességre már, akkor pedig végrehajtó megy. De azzal nem veszít senki ha beszéltek velük, kellemetlen lesz. Menjetek be ketten, kísérd el. mennyi maradt még hátra?
2011. márc. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem emlékszem hogy mennyi időre vette fel. Talán még max. másfél éve lenne hátra+ egy éve nem fizeti.
2011. márc. 16. 11:57
 3/4 A kérdező kommentje:

Persze hogy beszélni kéne a bankkal, tudom. Anyám nem tudja! Olyan egy..... de az anyám. Tele van már vele is a hócipőm. Annyiszor kértem már hogy menjen be, vagy telefonáljon vagy akármi. És mindig én kerülök miatta kellemetlen helyzetbe. :( Én érzem magam rosszul a dolgai miatt, meg hetekig holt idegbeteg vagyok.

(Nem élek vele már vagy 10 éve, így nem tudok rá olyan nagy benyomást tenni, mint szeretnék)

Csak ilyenkor jön az a gondolat, hogy felakasztom magam, vagy inkább őt)

2011. márc. 16. 12:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne csak kérd, hanem menj el vele, fogd kézen, hogy "anyuka, most megyünk.." ha nem akar, akkor kérdezd meg, hogy szeretné e ha a behajtó elvinné mindenét. legyél nyers.


felkötni pedig nem megoldást egyikőtöket se.

biztos van még mit veszítenie.


az a baj amúgy, hogy ha ő nem akar változtatni, tenni érte valamit, akkor nem fog menni. Persze lehet, hogy már nincs is mit tenni, csak várni a behajtót.

2011. márc. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!