Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha megszüntetem a bankszámlám,...

Ha megszüntetem a bankszámlám, lehet valaki más bankszámlájának a száma ugyanaz a jövőben?

Figyelt kérdés
2009. febr. 20. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kizártnak tartom. Elég sok számjegyből áll. Erre nincs szükség, márcsak a félreértések elkerülése miatt is!
2009. febr. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
és ha lesz is? neked megszünt a jogod ahoz a számlaszámhoz.
2009. febr. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem! A bankokban a számítógépek "generálják" a bankszámlaszámokat. A számok folyamatosan emelkednek. Általában az első nyolc jelzi a bankot, a második nyolc a fiókot, a harmadik pedig az ügyfelet. Ha csak 2*8 a számlaszám, akkor az első 8 általában a bankfiók kódja, a második 8 pedig az ügyfél száma.
2009. febr. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én banki szaktanácsadóként dolgozom és erre csak annyit mondhatok, hogy kizárt! Régen előfordult ritka esetben kisebb bankoknál, de manapság már nem. Egy bankszámlaszámban az első 3 jegy jelzi a bankot, a következő 5 a fiókot a második 8ból az első 2-3 jegy a számla típusa, hogy mondjuk hitel vagy betét, vagy folyószámla a következő jegyek meg a számla sorszáma.
2009. febr. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!