Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 35 elmúltam és szeretnénk a...

35 elmúltam és szeretnénk a párommal lakást venni. ő most lesz 35. Igénybe tudunk-e venni állami támogatást 3-om gyerekre?

Figyelt kérdés
Vidéken szeretnénk házat venni és valami olyasmit is hallottam, hogy meghaladtuk azt az összeget, ami után nem vehetünk fel szoc.polt. 22 millió lenne a vételár, de 10 millió önerővel rendelkezünk egy másik lakás eladásából. és, ha lehet, akkor még a szocpol. ez így van?Köszönöm.
2009. febr. 17. 11:00
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Bár én 20 vagyok, vettünk lakást, akkor azt mondták, hogy aki a 35. életévét betöltötte, az semmilyen támogatásban nem részesülhet, és szocpolban sem. Akár, ha az egyik fél meghaladja, akkor sem. Nekünk ennyit mondtak, de azért nézz utána a banknál,vagy valahol, hátha van lehetőség valahogy.
2009. febr. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Ez igy igaz ahogy az elsö is irta!Viszont ha épitkeztek akkor 40 év a korhatár!Akkor feltudjátok venni a szocpolt ha az épitkezés mellett döntetek,és még nem vagytok 40 évesek!Legalábbis tavaly még annyi volt!
2009. febr. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2009. febr. 18. 12:35
 4/7 anonim válasza:
Szia! A 35 év a félszocpol (most már FOT) igénylésénél számít, úgyhogy csak új építésű lakásra tudtok szocpolt felvenni, ott nincs korhatár. Vidéken új építésűnél 12 millió forint az összeghatár, de ez csak a felépítményre vonatkozik, a telek ára nem számít bele. Remélem tudtam segíteni.
2009. febr. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az utolsónak milyen 12 milliórol beszélsz?Mivel nekünk 19 millióról van költség vetésünk,mégis kaptunk szocpolt!Nem minden ugy van ám ahogy azt leirják!
2009. febr. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocsi az elözö vagyok!Mi is vidéken lakunk!
2009. febr. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

engem bármilyen állami támogatás érdekel. nem kifejezetten FOT vagy LÉK csak, de bármi ami jól jöhet, hogy önerőt képezzen. már van egy lakásunk és ezt most szeretnénk eladni, ami egy része önerő lesz. sokatn mondták, hogy nem tudunk állami támogatást igénybe venni már emiatt sem, mert csak azoknak jár, akiknek ez az első lakásuk. egyébként szigetszentmiklóson van az ingatlan, amelyet meg szeretnénk venni. van új és használt is.

köszönöm az eddigi válaszokat.

2009. febr. 20. 08:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!