Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Használt lakás vásárlásnál a...

Használt lakás vásárlásnál a 25% önerőt be kell fizetni a bankban?

Figyelt kérdés
Lakást szeretnénk vásárolni és azt szeretném megtudni, hogy az önerőt minden esetben be kell fizetni a bankba? Mert az önerő nem kp. lenne, így beszéltük meg a tulajjal.
2011. jan. 31. 07:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Az önerőt nem a banknak fizeted!!

Az eladóval megegyezel, ügyvédhez elmentek elintézitek az előleget, ügyvéd ellenjegyzi, amit ügyintézéskor bemutatsz a banknak.

2011. jan. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Már előre bele vagyok fáradva...
2011. jan. 31. 09:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Én 6 éve mentem végig ezen de totál ki voltam tőle.

Nekem 40% volt meg, és még így is kért a bank másik lakást is fedezetnek, amire értékbecslőt kellett fizetni 35000ft/lakás. Utána meg katalógusból nézték ki az árat, semmi értelme nem volt fizetnem az értékbecslőnek.

Annyira lehúztak, legszívesebben szétveretem volna a bankot, de sajnos ha lakást akartam ez a megoldás volt csak.

5 millió hitelt vettem fel 6 év alatt 3.2 milliót befizettem és most a hiteltőkém 5.4 millió. Pedig 14 évre vettem fel nem 30 évre.

Nagyon érdeklődj utána mit kérnek mert nagyon sok sallang van. Nálam ez fél milla volt.

Érdeklődj, mérlegelj, gondolkodj, és ha lehet minél kevesebbet vegyél fel mert a bankok több réteg bőrt lehúznak rólunk. Én már emgbántam hogy felvettem a hitelt, mert azzal a kezdővel és eddig befizetett összeggel , és időközben lementek a lakásárak szinte már kp-re megvehetném és akkor jelen pillanatban nem lenne a nyakamon kb 8 millió hitel. dupla áron veszem meg a lakásom.

A lényeg mérlegelj és ha lehet messziről kerüld a bankokat.

2011. jan. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szia Kedves Utolsó!

Teljes körű hitelügyintéző vagy? Ennyit elárulnál? Helyileg?

2011. febr. 7. 06:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia

Bp,és környéke. De ha kell messzebbre is megyek. És igen,teljes! :)

2011. febr. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Még annyit hogy ha írsz privit, írd bele a számod és felhívlak!
2011. febr. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!