Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Na mi van, már hétvégén is...

Na mi van, már hétvégén is hívnak a behajtó cégek?

Figyelt kérdés
A mai napon,pont délben csengett a telefonom,és megint az egyik behajtó cég volt,persze nem vettem fel,mert megismertem a számukat!Egyfolytában hívogatnak,zaklatnak,sms-eket küldenek,és fenyegetnek,ha felveszem,ezért nem veszem már fel egy ideje.Nem lehet ezek ellen semmit tenni,mivel ez már zaklatás,és jelzem mondtam is nekik,hogy ne hívogassanak,hanem írjanak!De nem értik meg,sőt még a páromat is zaklatják az én tartozásom miatt,mert egyszer az ő telefonjáról hívtam őket fel.Mondtam nekik,hgy az nem az én telefonom,de őt is megfenyegették!!!!
2011. jan. 29. 13:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Igen, mindent kp-ért vettünk.18 évesen voltam mikor összeházasodtunk, 1 évig albérletben laktunk, közben a férjem beindított egy vállalkozást.Nagyon rosszul ment, de azt a keveset, amit hozott, mindig visszaforgattuk, és 2 év múlva meglett a telek, amire építkeztünk, és volt egy használt kocsi, amivel jártunk.Az üzlet kezdett felfutni, a házunk szépen épülni.Szigorúan hitel nélkül.Addig egy szobában laktunk, míg a többi 5 épült.Ismét 1 év eltelt, és készen állt a házunk, később lecserélhettük a kocsit is, és tényleg, egy TV-t sem vettünk hitelre.

Nekem nagyon rossz gyermekkorom volt, a férjemnek is, így nagyon tudjuk értékelni a pénzt.Soha nem költök felesleges dolgokra, pedig ma már minden szemrebbenés nélkül megtehetném.És nagyon tudjuk becsülni, amink van.

A fiamat is erre tanítom, soha, még egy mobilt se vegyen részletre, és mindenért meg kell az életben dogozni.Tudom, hogy nagyon sokan vannak nehéz helyzetben ebben az országban, de egyszerűen muszály mérlegelni, mert ha nem, akkor annyira könnyen elszalad az emberrel a ló.

Kitartást, és sok sikert, hogy ki tudjatok mászni az adóságok csapdájából.

2011. jan. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat.Megkérdezhetem,hogy milyen vállalkozásba kezdett a férjed?Csak érdekel,hogy mi az,ami még valamelyest megy itt Magyarországon?
2011. jan. 30. 20:38
 13/19 anonim ***** válasza:
Bútorlapszabászat nagyrészt külföldi érdekeltségekkel, és egy szállítmányozási cég 12 kamionnal.De nagyon kicsiben kezdtük, egy lerobbant kis telepen, ma már 100 felett van az alkalmazottak száma.
2011. jan. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat-nagyon aranyos vagy,de tényleg,és örülök,hogy azért tényleg volt értelme a sok munkátoknak.Páromat sajnos 1 éve elküldték a munkahelyükről,őt és még rajta kívül 10 embert a gazdasági világválságra hivatkozva,pedig már 10 éve dolgozott ott.Sajnos azóta nincsen munka,nem találja a helyét,depressziós lett a kilátástalanság miatt...Pedig olyan jó ember,úgy sajnálom...tegnap este be kellett mennünk vele az orvosi ügyeletre,mert rettentően rosszul lett,csak úgy felment a vérnyomása...:(
2011. jan. 31. 07:28
 15/19 anonim ***** válasza:

Húú, nagyon sajnálom a párodat.

És nincsen semmi munka lehetőség ott ahol laktok?Vagy valami átképzés, esetleg a munkaügyin keresztül?Tudom, az a legrosszabb, amikor egy középkorú férfit így elküldenek, mert nekik a legnehezebb állást találni, és saját magát ostorozza biztosan.

2011. jan. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
SAJNOS MÁR MINDENT MEGPRÓBÁLTUNK,DE HIÁBA...bP-EN LAKUNK,MÉG VISSZA SEM HÍVJÁK,EGY ESETLEGES ÁLLÁSINTERJÚRA...BORZASZTÓ.....
2011. jan. 31. 11:05
 17/19 anonim ***** válasza:
Kedves 72%os.Mégis mit tudna tenni,ha egyszer nincs annyi pénze,hogy kifizesse?Legyen öngyilkos?Muszály igy élni,mert ez van.A nincsből senki nem tudja rendezni a számláit.Te neked van fogalmad,hogy ezek a behajtócégek miket megengednek maguknak?Sőt,hogy fokozzam volt már példa nem egy,hogy olyan embert zaklattak hónapokig,akiről végül is kiderült,hogy egy fillérrel sem tartozik.Mivel annak nem néznek utána,hogy jogos-e a követelés,csak megveszik.
2011. febr. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 capslock válasza:
Már én sem veszem fel a telefont,amikor ők hívnak. Felvenném én,de a legutóbbi beszélgetéskor úgy beszélt velem a nő,mint akit a seggéből rángatott ki!!! Nem vagyok én egy nagy valaki,de azért ha én megadom a tiszteletet,akkor elvárnám a másik részről is. Nem ő sz.rta a spanyol viaszt... Nem azért nem fizetek,mert nincs kedvem. Elveszítettem a munkám. Fizetném én,de miből??? Nem értik meg. Utálom őket!
2011. febr. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

De aranyosak vagytok-komolyan!!!jÓL ESNEK A BÁTORÍTÓ SZAVAK nagyon!!!!

Kedves utolsó!Én nagyon átérzem a helyzetedet,engem is egyfolytában hívogatnak,sms-t küldenek,és minden,de én nem veszem már fel a telefont,mert pont velem is az történt,hogy mikor egyszer felhívtak,ugye akkor még felvettem a telefont,és egy kb. 18 éves kis rüfke a behajtó cégtől "naplopónak" nevezett ,mivel már akkor egy éve nem találtam munkát magamnak?????Na ezt nem tudtam megemészteni,hiszen az egészségem ráment erre az egész munkanélküliségre lés nélkülözésre-nagyon beteg lettem,3 havonta!!!!!kell orvoshoz mennem!!!!!BORZASZTÓ ,ami it van magyarországon, s direkt írtam ki kis betűvel....írjatok...:(

2011. febr. 3. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!