Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Igazak a 12-16% os hozamok a...

Igazak a 12-16% os hozamok a pénzügyi tanácsadók által ajánlott megtakarításokkal? Szerintetek?

Figyelt kérdés

12-14 százalékos hozamot mondanak 10éves takarékossági kötvényekre.ahogy kiszámoltuk havi 15ezer forintos takarékoskodással és amennyiben nem hozzák vissza az adókedvezményt, a 10év alatt befizetett 1,8millió forintból 12százalékos hozammal 2,3millió forint lesz.

Ez így igaz tud lenni?és 10 év után kiveheti az ember a 2,3 milliót?


2011. jan. 20. 18:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az elsőnél és az utolsónál a pont!!!!!!


A többi, az pénzügyi analfabéta!!


(...de hát miből is élnének a bankok és más pénzügyesek,

ha mindenkinek esze lenne!!!)

2011. jan. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nekem éds'anyám dolgozik pénzügyi tanácsadóként (aviva), kötöttem nála, és a következőket tapasztaltam az ilyen életbiztosításról:

- A hozam nem garantált. A pénzed bármennyi részét elvesztheted, akár mindet... DE épp ezért fontos, hogy a tanácsadó figyelje a befetetéseket, és ha látja, hogy nagyon zuhan a pénzed, akkor átrakatja egy stabil(ab)ba.

- Itt van olyan lehetőség, hogy az életbiztosítás mellett egyfajta befektetést is nyitsz, és ahhoz a pénzhez bármikor hozzányúlhatsz, az is kamatozik, és bármikor kiveheted. Az életbiztosítást viszont csak a megkötött (10) év után szabad/érdemes kivenni.

- Van lehetőség olyanra, hogy ha a megtakarításod X%-kal csökken, akkor kapsz sms értesítést, és neten átrakhatod egy másik, stabilabb alapba.

Egyszer vagy kétszer kaptam ilyen sms-t 2 év alatt.

Anyum megkeresésére viszont évi 3-szor biztos variáltam már az alapokkal, átrakosgattam stabilabba, vagy olyanba, ami nagyon megindult felfelé.

- Fontos, hogy mikor raksz be pénzt, pl. aki a világválság alatt rakott be lóvét, azoknak nagy profitjuk lett később.

Nekem szerencsém sajnos nem nagyon van ezzel... akkor rakom be a pénzt, amikor eljön a fordulóm, pedig anyu szokott szólni h na most rakjak be, dehát akkor általában nincs lóvé erre...

- Költséget von el az életbiztosító a pénzedből, az első pár évben többet. A pénz másik alapba történő áthelyezésekor is von el.


Szumma-szummárum kb. 4 éve van az életbiztosításom, és amit befizettem, az kajakra nincs meg... de kiszámoltuk valahogy, hogy a tervezettnek megfelelően alakult a megtakarításom, és állítólag a pénzemnél vagoyk. A 10. év végén derül ki, hogy tényleg mennyi lesz a hozam... hát kíváncsi leszek...


Mindenesetre a tippekkel remélem segítettem.

2011. jan. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

szia.

És köszi, hát igen a megtakarítást csak biztosítással adják mert akkor van rá valami kedvezmény.amúgy meg tudom hogy az első években nem annyi pénz lesz ben amennyit befizetsz mert ezekben az években vannak a pénzed megtakarításának a költségei.

Nekem pl. Várhatóan az 5dik évtől kezd átmenni az összeg pozitív értékbe,mármint több kezd lenni mint amit befizettem :)


amúgy nagyon durva mert ha a legminimálisabb hozammal számolunk ami alatt még az aktuális cég nem teljesített akkor is pl 30 év alatt a havi 15ezres befizetésemből 25,7millió forint lesz.Ez kb 50 éves koromra. Ha mindenki takarékoskodna akkor biztosíthatná a nyugdíjas éveit :)

2011. jan. 27. 20:43
 14/14 anonim válasza:

Szia!


Én egy 3 hónapos befektetést ajánlanék neked.

Címem: drettina@freemail.hu

Várom megkeresésed.

2011. márc. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!