Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Igazak a 12-16% os hozamok a...

Igazak a 12-16% os hozamok a pénzügyi tanácsadók által ajánlott megtakarításokkal? Szerintetek?

Figyelt kérdés

12-14 százalékos hozamot mondanak 10éves takarékossági kötvényekre.ahogy kiszámoltuk havi 15ezer forintos takarékoskodással és amennyiben nem hozzák vissza az adókedvezményt, a 10év alatt befizetett 1,8millió forintból 12százalékos hozammal 2,3millió forint lesz.

Ez így igaz tud lenni?és 10 év után kiveheti az ember a 2,3 milliót?


2011. jan. 20. 18:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Természetesen egy szó sem igaz!


De hát mit mondjanak??

...hogy fizessél és vagy visszakapod a pénzed vagy nem,

...vagy kapsz rá kamatot vagy nem?!


Szerinted ki az aki biztosan meg tudja mondani,

hogy mi lészen itt 10 év múlva,

amikor a holnapot sem lehet tudni??

2011. jan. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Kezdem az utolsó kérdéseddel:


Egészen biztos, hogy a 10. év letelte után a kötvényben lévő pénzt adómentesen megkapod.


Amire nincs garancia, az a magas hozam, viszont ha olyan befektetési alapokba rakod a pénzed, ahol eleve van tőke, vagy hozamgarancia, akkor kizárt, hogy a pénzedből egy fillért is elbukj.


Nagyon nem mindegy, milyen tanácsadót fogtál ki.


Mindenképpen olvasd át alaposan a kapott ajánlatot, majd a következő találkozókor tegyél fel keresztkérdéseket. Ha ellentmondásos az, amit hallottál tőle és az, ami le van írva, azt tanácsolom, kerüld el őt.


Én is kérdeznék tőled párat, ha megengeded.:


Beszélt Neked a tanácsadó az egyes befektetési alapok kockázatáról, az alapok közötti átjárhatóságról?


Felajánlotta, hogy a kötvényedet rendszeresen ellenőrzi, menedzseli?


Leellenőrizted, mióta van a szakmában?


Az általad említett befektetési forma csak akkor jó igazán, akkor érhetők el akár még sokkal magasabb hozamok is, mint amit leírtál, ha valaki folyamatosan foglalkozik vele. Az a legjobb, ha Te is beletanulsz kicsit abba, hogyan tudod ellenőrizni az egyes alapok teljesítményét, de ha úgy érzed, ez neked nem megy, csak olyan tanácsadóval szerződj, akiről látod, hogy nem csak eladni akar neked valamit, hanem valóban szakember és később is kezeli a befektetésedet.


Úgy érzed, Te ilyen tanácsadóval találkoztál?


Sajnos ezen a területen rengeteg a kókler, aki a jutaléka érdekében a csillagos eget is lehazudja az égről, de azért akadnak nagyon jó, folyamatosan segítő tanácsadók is.

2011. jan. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

az exkolléganőm gyerekkori ismerőse keresett meg engem pénzügyii tanácsadás témával.én azért mentem el mert akarok takarékoskodni.

Aki megkeresett ő valószinüleg kezdő mert konkrétan ő nem beszélt csak az egyik felsőbb pozicióban álló kolleganője.

Felajánlotta hogy folyamatosan kezeli menedzseli ezt az egészet.

Viszont őszintén megmondom, hogy szerintem amit igazából akartam azt megkaptam,mert tulajdonképpen ami pénzt havonta befizetek azt 10év múlva biztosan megkapom egybe.na most ha még arra kamatot is kapok, akkor az csak hab a tortán mert az eredeti ötletem az volt hogy sok kicsiből nagy legyen és hogy havonta ne szórjam el a pénzt.

2011. jan. 21. 17:24
 4/14 A kérdező kommentje:

amúgy ez az UNIQA biztosító egyik csomagja.és a 12 százalék a legkevesebb amit ígérnek és amivel számoltunk,de azt mondták hogy tapasztalatuk szerint ennél jóval nagyobbak a hozamok.

Én az első befizetést befizettem, tehát ez van.bízom benne hogy nem lettem/leszek átverve.


Az igazság az, hogy 22 éves vagyok és nem értek a számokhoz, ennél is kevésbé a pénzügyekhez.

Várom válaszaitokat.

2011. jan. 21. 17:34
 5/14 anonim ***** válasza:

Az UNIQA kötvényei jók. A hozzáállásod kiváló. Jól látod, ha az ember nem rak félre, akkor gyakorlatilag hajlamos rá, hogy felélje az összes pénzét, így vesztenivalód nincs, ha úgy állsz hozzá 10 évig, hogy az a pénz "nincs".


Szerintem jól döntöttél és ha kitartasz az elveid mellett, akkor nem lesz probléma, de azért mindig nézz a körmére a tanácsadódnak és rendszeresen (nem csak évente!) kérdezz rá, hogy állnak a befektetési alapok, nem kell-e áthelyezni másik alapba a pénzed.


Sok sikert az életben!

2011. jan. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Hát én is így gondoltam hogy negyed évente legalább ránézni hogy hogy alakulnak a dolgok.

És hát igen, takarékoskodni kötelező mert a nyugdíjra sem lehet számítani.van egy összeg amiből élni tudok és ezen felül félrerakok.amikor többet fogok keresni akkor egy részét jobb életre fordítom a másik részét meg ugyanúgy megtakarítom.csak azt sajnálom hogy nem tudok legalább havi 50-60 ezret már most megtakarítani mert akkor én lennék a legboldogabb és dobogó szívvel várnám havonta hogy hogyan alakulnak a hozamok.

Köszönöm a bíztatást és a jótanácsokat.

22 F

2011. jan. 21. 18:46
 7/14 anonim ***** válasza:

22 évesen már így is sokkal komolyabban, felelősségteljesebben gondolkozol, mint 1000 dupla ennyi idős.


Lesz belőled még egyszer nagy VALAKI, meglásd!:)

2011. jan. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Vannak már olyan opciók, amivel nem csak a tőke de a hozamod is megvédhető, csak tájékozódni kell!
2011. jan. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

És igen igaz a hozam nem csak igéret, aki azt mondja nem igaz annak még soha nem volt ilyen jellegű megtakarítása, vagy ha volt is nem várta ki az időt.

Saját tapasztalat

2011. jan. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

ma 14:54:

Ha nem értesz hozzá, minek írogatsz? Az ígért hozam igenis ígéret, mert az alapkezelő sem látja a jövőt, senki sem látja a jövőt. A 12-16%-os hozam jelen helyzetből nézve már csak kockázatos befektetéssel valósítható meg, a kérdező nem mondta, hogy tőkevédett lenne az alap, amibe fektetett, tehát az is lehet, hogy nem hogy hozam nem lesz, bukni is bukhat. Mellesleg amikor válság volt, voltak (részvény vagy ingatlan)alapok, amelyek az értékük 20%-ára estek, azóta persze visszatértek a normál kerékvágásba. Ha mondjuk zárt végű, nem tőkevédett részvényalapba fektetsz be, és éppen mélyponton van a tőzsde, akkor simán bukod a pénzed nagy részét. Szóval kockázatok mindig vannak, ezeknek magam szeretek utánajárni, mérlegelni, nem bíznám soha pénzügyi tanácsadóra, akinél igencsak fontos kérdés, kitől kapja a jutalékot...

2011. jan. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!